27 жовтня Запорізька торгово-промислова палата продовжила серію майстер-класів у рамках роботи Мережі координаційних центрів підтримки бізнесу. Як розповів віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц, об’єднання створено Донецькою, Запорізькою, Івано-Франківською, Одеською, Сумською, Харківською ТПП і Торгово-промисловою палатою України за підтримки ПРООН. У межах Консорціуму проходить серія безкоштовних майстер-класів для бізнесу, які допомагають отримувати відповіді на актуальні питання ведення підприємницької діяльності.
Цього разу представників агробізнесу консультувала потужна команда експертів на чолі з головою Комітету підприємців агропромислового комплексу при Торгово-промисловій палаті України Олегом Юхновським.
Протягом двох годин майстер-класу учасники отримали максимум аналітичної інформації, практичних порад від спікерів. Зокрема, говорили про тренди зернового ринку України, переваги сільськогосподарської кооперації, користування міжнародними онлайн-платформами для пошуку покупців.
Збут агропродукції став одним із найпроблемніших питань з початком повномасштабної військової агресії рф проти України.
Попри виклики часу, експорт української агропродукції вже перевищив 9 млн тонн. (у рамках «зернової ініціативи»). З основними трендами зернового та олійного ринку України, що останні 8 місяців формується з урахуванням таких факторів, як війна, енергетична криза, важко прогнозований попит, учасників познайомив Андрій Купченко, керівник проєктів АПК-Інформ – провідної української аналітичної кампанії.
Перша «п’ятірка» товарної структури українського експорту: кукурудза, пшениця, соняшник, олія, шрот.
Географія експорту: Іспанія, Туреччина, Італія, Китай, Нідерланди, інші країни.
Серед ефективних інструментів знаходження ринків збуту експерти називають електронні В2В-майданчики. Зокрема, Володимир Семеніхін, консультант МСП, викладач програм з бізнес-освіти Київської школи економіки розповів про можливості міжнародної онлайн-платформи KWAYGA, що допомагає постачальникам і покупцям будувати ефективні ділові відносини. Для українських постачальників наразі є можливість безкоштовного членства у форматі «преміум» за умови реєстрації у 2022 році.
Роман Корінець, к.е.н., директор Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, заступник голови Комітету підприємців АПК при ТППУ поштовх до розвитку агробізнесу вбачає у сільськогосподарській кооперації. Адже 3 млн. кооперативів у світі вже сприяють сталому економічному розвитку та стабільній якісній зайнятості. Спікер навів закордонні приклади кооперації, а також досвід українських фермерів, які об’єдналися і стали сильнішими.
Віктор Шеремета, перший віцепрезидент Асоціації фермерів та приватних землевласників України, голова ФГ «Геркулес» поділився досвідом експортування власної агропродукції.
Для довідки
Проєкт реалізується в рамках швейцарсько-українського Проєкту “Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні”, який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії.
Відеозапис вебінару “Збут агропродукції в умовах воєнного стану”: