З початком війни багато громадян України виїхали за кордон. Доволі розповсюджена ситуація, коли підприємці з України надають послуги на території інших країн. Де в такому випадку сплачувати податки? Чи не виникає подвійного оподаткування?
Відповіді на ці та інші актуальні питання учасники дізналися під час вебінару «Резидентство. Куди сплачувати податки?». Спікерка заходу: Мілітина ВЕЛИКА, керівниця ТОВ «АК «Бухгалтер», практикуюча бухгалтерка з досвідом більш ніж 20 років.
Вебінар організований Запорізькою і Сумською торгово-промисловими палатами у рамках спільного проєкту «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів», що реалізується у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Податковий резидент – особа, яка за законодавством певної держави підлягає оподаткуванню в ній на підставі місця проживання, постійного місця перебування, місця реєстрації або іншого схожого критерію.
Серед основних тез, озвучених на вебінарі
- Визначення країни податкової резиденції.
Якщо особа вважається резидентом двох країн, то застосовуються положення Конвенцій про уникнення подвійного оподаткування доходів для визначення країни податкової резиденції особи. Україна уклала Конвенції з країнами ЄС, що здебільшого дозволяє уникати подвійного оподаткування.
- Особа працює за кордоном за трудовим договором з іноземним працедавцем.
У разі отримання іноземних доходів особа-резидент України має подати в Україні до 1 травня наступного року річну декларацію про доходи, зокрема, отримані за кордоном.
- Особа дистанційно працює на українського працедавця.
Оскільки український працедавець буде продовжувати утримувати українські податки, буде виникати подвійне оподаткування. Для його уникнення особа-резидент України має подати в Україні до 1 травня наступного року річну декларацію про доходи з вимогою до української податкової служби про повернення надлишково сплаченого ПДФО, додавши до неї довідку.
- Український ФОП працює за кордоном.
В такому випадку виникає подвійне оподаткування без можливості його усунення:
- сплата в Україні єдиного податку з ставкою 2% або 5%;
- сплата податку в країні перебування.
Відеозапис вебінару «Резидентство. Куди сплачувати податки?» доступний за посиланням:
Серія вебінарів для бізнесу триває.
Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/xB4x7oL
Додаткова інформація за тел.: +38 050 484 11 97, e-mail: oso@cci.zp.ua
Протягом двох місяців заплановано проведення 28-ми безкоштовних консультаційних онлайн- заходів у форматі вебінарів, практикумів, а також майстермайнд-сесій для спільного вирішення бізнес-завдань учасників. Головні теми курсу – податки, трудові правовідносини, антикризовий маркетинг, експорт, бренд і франшиза, форс-мажор, митні процедури, державні закупівлі в Україні і ЄС, digital-маркетинг, SMM, участь бізнесу в програмах відновлення України.
Програми вебінарів розраховані на представників мікро-, малого та середнього бізнесу Запорізької області, органи місцевого самоврядування, що працюють з бізнесом, громадські організації.
Онлайн-заходи відбуватимуться з 1 листопада по 23 грудня 2022 року.
Для довідки
«Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» реалізується за підтримки ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції і Швейцарії.