До уваги юридичних осіб, чиє майно пошкоджене внаслідок воєнної агресії рф проти України!

До уваги юридичних осіб, чиє майно пошкоджене внаслідок воєнної агресії рф проти України!

Система торгово-промислових палат в Україні долучилась до експертних досліджень шкоди та збитків майна юридичних осіб в результаті воєнної агресії росії проти України. Запорізька ТПП, маючи повноваження експертної організації (Закон України №671/97-ВР від 02.12.1997 «Про торгово-промислові палати в Україні»), виконує роботи з фіксації пошкодженого майна (фото- та/або відеозйомка), оцінювання його вартості, розрахунку упущеної вигоди, що в подальшому буде основою для відшкодування збитків юридичних осіб.

Адже кожен випадок завданих збитків – індивідуальний. Тому наше завдання зараз – фіксувати шкоду, описувати збитки та складати відповідні акти.

Практичні поради, як бізнесу зафіксувати свої втрати в умовах війни, під час вебінару надав віцепрезидент Запорізької ТПП Дмитро Антонюк.

Серед основних рекомендацій:

  • Видати відповідний наказ по підприємству щодо вчинення дій по фіксуванню збитків (в тому числі й проведення інвентаризації).
  • Провести детальну фото- та відеозйомку території та майна компанії (із залученням експертної організації).
  • Зібрати копії всіх документів, що підтверджують право власності на майно (договори купівлі-продажу, витяги з реєстрів, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів тощо).
  • Провести інвентаризацію відповідно до вимог наказу Міністерства фінансів України від 02.09.2014 № 879 «Про затвердження Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань» та документально підтвердити наявність майна, його стан, відповідність критеріям тощо.
  • Провести експертну оцінку збитків, завданих майну підприємства.
  • Визначити упущену вигоду (доходи, які підприємство могло б отримати, якби майно не було пошкоджене). Пізніше, упущена вигода буде офіційно розрахована за методикою.
  • Зібрати максимально точну інформацію про дату та обставини пошкодження майна.
  • Зібрати дані щодо звернення до підрозділів поліції, ДСНС (пожежа, розмінування) з датою виїзду.

З якою метою здійснюється фіксація руйнувань і пошкоджень нерухомого майна?

Це стане документальною базою для здійснення таких дій:

  • Ініціювання або приєднання до відкритого кримінального провадження в Україні.
  • Звернення до Міжнародного кримінального суду.
  • Вирішення питання про вартість корпоративних прав між співвласниками зруйнованого чи пошкодженого майна.
  • Попередня оцінка витрат та/ або розміру інвестицій на відновлення активів, загальної вартості пошкодженого або зруйнованого майна.
  • Надання звіту та/ або достовірної інформації про спричинену шкоду іноземним власникам, партнерам.
  • Для проведення інвентаризації знищеного майна, відшкодування збитків, завданих руйнуванням майна, розрахунку упущеної вигоди.

20 березня 2022 року Постановою КМУ №326 затверджено «Порядок визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії російської федерації», відповідно до якого основними показниками, за якими оцінюються шкода та збитки є: вартість втраченого, знищеного чи пошкодженого майна та упущена вигода (доходи, які підприємство могло б реально одержати за звичайних обставин, якби його майно не було знищене чи пошкоджене).

Для замовлення експертних послуг з фіксації та оцінки пошкодженого майна, звертайтесь до

Управління експертиз Запорізької ТПП.

Контакти:

e-mail: ean@cci.zp.ua

тел.: +38 067 109 72 55

Замовлення експертних послуг онлайн: https://online.cci.zp.ua