22 листопада учасники серії вебінарів для бізнесу від Запорізької і Сумської ТПП взяли участь в інтерактивній сесії, присвяченій грантовим проєктам для промисловців.
Спікер заходу – Олександр Юрчак, генеральний директор Асоціації «підприємств промислової автоматизації України», координатор руху «Індустрія 4.0 в Україні», голова Українського кластерного альянсу.
Говорили про поточний стан участі МСП у грантових проєктах, перешкоди і можливості, приклади успішних грантових проєктів.
Для чого бізнесу потрібні гранти сьогодні?
Онлайн-опитування учасників зустрічі дало змогу визначити таку п’ятірку :
- Покращення організаційної спроможності.
- Розробка інноваційних продуктів і рішень.
- Для виходу на експорт та інтернаціоналізацію.
- Просто щоб вижити.
- Для релокації.
Гарна новина – щодня в Україні доступний 1 млн євро грантових коштів на різні потреби.
Як знайти «свій» грант? Ключові труднощі, з якими стикаються представники МСП:
- важко прийняти рішення і вибрати грант;
- складно зрозуміти умови та деталізувати власну пропозицію;
- важко написати (оформити) заявку.
Серед рекомендацій для кластерів і МСП Олександр Юрчак називає такі:
- Об’єднуйтесь та виробляйте власну політику та стратегію фандрейзингу. Ставте амбітні цілі – можливості є.
- Виділяйте ресурс: окремий менеджер, що витрачає від 2 до 6 годин на тиждень на фандрейзинг.
- Демонструйте Фокус, Проактивність та Довіру.
Відеозапис сесії ви можете переглянути за посиланням:
Серія вебінарів триває. Заходи організовані у рамках спільного проєкту «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів», що реалізується у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/xB4x7oL
Додаткова інформація за тел.: +38 050 484 11 97, e-mail: oso@cci.zp.ua
Загалом у листопаді і грудні заплановано проведення 28-ми безкоштовних консультаційних онлайн-заходів у форматі вебінарів, практикумів, а також майстермайнд-сесій для спільного вирішення бізнес-завдань учасників. Головні теми курсу – податки, трудові правовідносини, антикризовий маркетинг, експорт, бренд і франшиза, форс-мажор, митні процедури, державні закупівлі в Україні і ЄС, digital-маркетинг, SMM, участь бізнесу в програмах відновлення України.
Програми вебінарів розраховані на представників мікро-, малого та середнього бізнесу Запорізької області, органи місцевого самоврядування, що працюють з бізнесом, громадські організації.
Для довідки
«Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» реалізується Запорізькою і Сумською ТПП за підтримки ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції і Швейцарії.