Щоб експортувати свою продукцію до ЄС, виробники повинні довести, що вона відповідає законодавчим вимогам безпечності, іншими словами – технічним вимогам.
Сьогодні Європейський Союз є нашим головним торговельним партнером. Необхідність відповідати європейським стандартам водночас підвищує якість української продукції і для внутрішнього ринку.
Про поточний стан Угоди ACAA під час онлайн-конференції “Чи запрацює в Україні “п’ятий безвіз” в 2023 році?”.
Українська продукція з європейською сертифікацією – таку можливість може надати Угода про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (Agreement on Conformity Assessment and Acceptance of Industrial Products, скорочено ACAA).
Підписання цієї угоди дасть змогу вітчизняним експортерам маркувати свою продукцію знаком СЕ та вільно продавати її на ринку ЄС без додаткової сертифікації. Потенційно угода ACAA може охопити до п’ятої частини українського експорту до ЄС, передусім продукцію машинобудування.
Подолання технічних бар’єрів у торгівлі промисловою продукцією є важливою умовою ефективного функціонування Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, а також збільшення українського експорту товарів з високою доданою вартістю не тільки до Європейського Союзу, але і до інших держав.
З 2019 року система Торгово-промислових палат за підтримки GIZ розпочала проєкт розвитку послуги створення технічного файлу для підприємств. Основною метою даного проєкту є підвищення рівня знань, та навичок експертів для роботи з європейським законодавством для експорту товарів індустріального призначення.
Експерти регіональних палат беруть участь в проєкті, завдяки якому ми можемо інформувати український бізнес та надавати кваліфіковані послуги зі створення технічного файлу для експорту продукції в країни ЄС.
Організатори вдячні донорам, міжнародній організації GIZ, за можливість проведення даного заходу та висловлюємо подяку Європейській комісії, міністерству економіки та Європейській делегації в Україні за підтримку нашої країни на шляху до підписання угоди.
Захід організований Торгово-промисловою палатою України в рамках проекту міжнародної допомоги «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі», який фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Мета проєкту – створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств, підтримка інновацій та стимулювання експорту, що є шляхом до сталого й рівномірного економічного зростання.