Міненерго закликає українських виробників брати участь у закупівлях Фонду підтримки енергетики

Заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков під час виступу на річному підсумковому засіданні Президії Торгово-промислової палати України закликав український бізнес брати участь у тендерах на постачання обладнання, в рамках Фонду підтримки енергетики України. – Повідомляється на сайті Міненерго.

Заступник міністра поінформував учасників про ситуацію в енергетичному секторі. «Ситуація складна, але контрольована попри спроби агресора зупинити роботу енергетичного сектору нашої країни. В результаті масових ракетних ударів була пошкоджена система генерації, постачання та розподілу електричної енергії. Наша стратегічна мета – повернути українцям комфортне життя, відновивши стабільне електропостачання. Але принаймні, за таких важких умовах, потрібно забезпечити певну стабільність і передбачуваність для людей, повернувшись до планових відключень і забезпечити життєзабезпечення громадян та економіки країни», – повідомив Ярослав Демченков. 

Заступник міністра наголосив на критичних потребах в енергетичному обладнанні та закликав членів ТПП, міжнародної торгово промислової палати, представників українського бізнесу долучитися до тендерів на закупівлю такого обладнання. 

Ярослав Демченков також повідомив, що Фонд підтримки енергетики України, який створений при Секретаріаті Енергетичного співтовариства, вже закумулював 155 млн євро, і продовжує наповнюватись. 

«Вже здійснюються закупівлі обладнання та устаткування для енергокомпаній України, відповідно до їх потреб і списків, які затверджені Міністерством енергетики України. Наразі єдиною закупівельною організацією в межах Фонду є Проєкт з енергетичної безпеки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID). Ми запрошуємо українські компанії, які є виробниками чи постачальниками енергетичного обладнання, долучатись до участі в закупівлях, надавати інформацію про потенціал компанії, щоб закупівельна організація могла придбати обладнання якомога швидше. Це спростить проведення закупівель та пошук постачальників», – наголосив Ярослав Демченков. 

Зареєструвати компанію можна за спеціальною формою на сайті Енергетичного співтовариства 
https://www.energy-community.org/regionalinitiatives/Ukraine/form.html

«Ми просимо закупівельну організацію звертати особливу увагу на компанії українського походження з виробництвом в Україні. Українські компанії матимуть пріоритет в тендерах за умови конкурентного поєднання ціни, якості та, що найважливіше – термінів постачання обладнання. Але з огляду на ситуацію на ринку, участь іноземних компаній також дуже важлива для постачання обладнання, яке не виробляється в Україні», – підсумував заступник міністра.