Вебінар «Інтернаціоналізація – орієнтири для МСП 2023». Відеозапис

В часи війни український бізнес гостріше відчув переваги роботи у консорціумах, кластерах, партнерських проєктах для спільного розвитку інтернаціоналізації та зміцнення позицій компанії на закордонних ринках. Адже разом легше долати виклики і досягати результатів.

Інтернаціоналізації та головним пріоритетам для МСП у 2023 році був присвячений вебінар проєкту «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів», що реалізують Запорізька і Волинська ТПП за підтримки ЄС та ПРООН.

Учасників заходу привітали віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц і віцепрезидент Волинської ТПП Віталій Киричук. Система Торгово-промислових палат України значну увагу приділяє консультаційній підтримці бізнесу у питаннях пошуку нових ринків збуту власними ресурсами та за допомогою партнерів. У їх числі – спікер заходу, генеральний директор Асоціації підприємств промислової автоматизації України, координатор руху «Індустрія 4.0 в Україні», виконавчий директор Українського кластерного альянсу Олександр Юрчак.

В 2022 році Український кластерний альянс (УКА) спільно з партнерами створив програму інтернаціоналізації МСП. Впродовж року УКА систематизував й вдосконалив попередні й створив низку нових інструментів та програм розвитку на 2023. Як вони виглядають та як МСП можуть ними скористатись у цьому році – йшла мова під час вебінару.

Для довідки

Інтернаціоналізація – це стратегія, спрямована на пошук нових ринків збуту та інвестицій, щоб забезпечити стійкий розвиток бізнесу.

Натомість експорт – це процес продажу товарів і послуг за межами своєї країни.

Своїм шляхом інтернаціоналізації під час вебінару поділились і представники бізнесу. У їх числі – директорка з маркетингу ТОВ «Інфоком ЛТД» Неля Келемен. Нещодавно компанія у партнерстві з CTAG – Automotive Technology Centre of Galicia & IKEM AD, IKEM AD – Digitized Transport стали переможцями  #SMART4ALL  зі спільним проєктом  ITHACA (AutomatIon of THe electricAl vehicle ChArging) і будуть працювати у сфері робототехніки.

Сьогодні існує велика кількість європейських програм, спрямованих на підтримку українського бізнесу. Часто взяти в них участь спільно з іншими компаніями – вдале рішення для розвитку бізнесу.

І це не про конкуренцію, це про партнерство, – зауважує спікер.

Основні меседжі від Олександра Юрчака:

  1. Кластеризуйтесь!
  2. В стратегії розвитку більш перспективно сьогодні розглядати опції інтернаціоналізації, ніж просто експорту.
  3. Плануйте свої дії.
  4. Розглядайте свій рух у колективних формах – це швидше і ефективніше.
  5. Будьте відкритими, гнучкими та проактивними.

Відеозапис вебінару можна переглянути за посиланням:

Продовження серії вебінарів – 11 квітня, об 11.00. Розглянемо кращі кластерні інструменти та практики для розвитку МСП.

Основні теми:

•   огляд інструментів і кращих практик Українського кластерного альянсу

•   інструменти та програми інноваційного та цифрового розвитку МСП

•   інструменти нетворкингу та метчмейкингу

•   інструменти лобіювання та policy-making

•   галузеві програми та інструменти

 Спікери:

Олександр Юрчак, генеральний директор Асоціації підприємств промислової автоматизації України, координатор руху «Індустрія 4.0 в Україні»;

Ольга Трофимова, директорка Центру Якості, міжнародна сертифікована менеджмент-консультантка СМС, президент CMC-UKRAINE.

Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/U4KRGyd

Додаткова інформація за тел. +38 050 484 11 97 або електронною поштою oso@cci.zp.ua

***

Протягом двох місяців заплановано проведення 25 безкоштовних консультаційних онлайн-заходів у форматі вебінарів, практикумів, майстер-класів, а також круглого столу для спільного вирішення бізнес-завдань учасників та учасниць. Основні теми курсу – форс-мажорні обставини, інтернаціоналізація МСП, кластерні інструменти, фандрейзинг, питання фінансової стійкості й економічної активності бізнесу, мінімізація ризиків під час експорту/імпорту, експортний маркетинг, пошук партнерів, робота на маркетплейсах, відповідність продукції стандартам ЄС.

Запорізька і Волинська торгово-промислові палати прагнуть надати компаніям максимальний консультаційний супровід, зокрема у питаннях розвитку бізнесу та підтримки експортоорієнтованих підприємств в умовах воєнного стану.

Для довідки

Проєкт «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» впроваджується за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.