Вебінар «Кращі кластерні інструменти та практики для розвитку МСП». Відеозапис

Вебінар «Кращі кластерні інструменти та практики для розвитку МСП». Відеозапис

Довіра – найцінніший актив кластерних спільнот підприємців. Про спільні дії, нетворкінг та інструменти кластерів для МСП йшла мова під час вебінару від команди Українського кластерного альянсу. Захід відбувся 11 квітня у межах проєкту Запорізької і Волинської торгово-промислових палат «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів», що реалізується за підтримки ЄС та ПРООН.

Олександр Юрчак, генеральний директор Асоціації підприємств промислової автоматизації України, координатор руху «Індустрія 4.0 в Україні», виконавчий директор Українського кластерного альянсу, представив панораму основних інструментів для МСП.

Зокрема:

  • фінансування та залучення інвестицій (проєкти по зміцненню галузевої інфраструктури, екосистеми);
  • внутрішня кооперація та зміцнення ланцюгів доданої вартості;
  • інтернаціоналізація та експорт;
  • подвійний цифровий і зелений перехід;
  • представництво інтересів МСП, їх лобіювання;
  • промоція;
  • метчмейкінг і нетворкінг.

Саме нетворкінг і метчмейкінг є основою взаємодії бізнесу в усьому світі. З міжнародними онлайн-майданчиками для налагодження бізнес-партнерства і комунікації познайомила Ольга Трофимова, директорка Центру Якості, міжнародна сертифікована менеджмент-консультантка СМС, президент CMC-UKRAINE.

Практичним досвідом створення і розвитку кластеру поділився Олег Демчук – лідер Podilliia Fashion Cluster – об’єднання швейних виробників міста Хмельницького, створеного у 2022 році.

Пропонуємо переглянути відеозапис зустрічі:

Продовження серії вебінарів – вже у четвер, 13 квітня.

Тема зустрічі: «Вплив воєнного стану на фінансову стійкість та економічну активність бізнесу».

Захід відбудеться онлайн на платформі ZOOM. Початок об 11:00.

Спікерка:

Олена Пархомей, провідна бухгалтерка, керівниця ТОВ «Інтелект–центр» (компанія, що понад 13 років працює на ринку бухгалтерських послуг у Луцьку та Волинській області).

Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/U4KRGyd

Додаткова інформація за тел. +38 050 484 11 97 або електронною поштою oso@cci.zp.ua

***

Протягом двох місяців заплановано проведення 25 безкоштовних консультаційних онлайн-заходів у форматі вебінарів, практикумів, майстер-класів, а також круглого столу для спільного вирішення бізнес-завдань учасників та учасниць. Основні теми курсу – форс-мажорні обставини, інтернаціоналізація МСП, кластерні інструменти, фандрейзинг, питання фінансової стійкості й економічної активності бізнесу, мінімізація ризиків під час експорту/імпорту, експортний маркетинг, пошук партнерів, робота на маркетплейсах, відповідність продукції стандартам ЄС.

Запорізька і Волинська торгово-промислові палати прагнуть надати компаніям максимальний консультаційний супровід, зокрема у питаннях розвитку бізнесу та підтримки експортоорієнтованих підприємств в умовах воєнного стану.

Онлайн-заходи відбуватимуться з 5 квітня по 31 травня 2023 року.

Для довідки

Проєкт «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» впроваджується за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.