18 квітня 2023 року Запорізька і Волинська торгово-промислові палати запросили підприємців і підприємниць на вебінар, присвячений адаптації бізнесу в часи війни. Проєкт «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» впроваджується за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Експерткою заходу виступила Світлана Насирова, сертифікована бізнес-тренерка, ведуча стратегічних та командних сесій, PHD, доктор філософії в галузі адміністративного менеджменту, бізнес-консультантка зі стратегічного маркетингу, розвитку та сталості бізнесу.
Де знайти нові точки росту? Адже у часи війни бізнесу потрібно бути особливо гнучким і стійким до викликів.
Світлана Насирова запропонувала до розгляду такі основні сценарії адаптації:
- Переорієнтація бізнесу на нову потребу цільової аудиторії.
- Переорієнтація та адаптація ресурсів компанії.
- Вихід на міжнародні ринки.
- Запуск нових продуктів.
- Тимчасове призупинення бізнесу.
- Деверсифікація бізнесу – розподіл прибутку через декілька різних продуктів, брендів чи напрямів.
Що робить підприємства стійкими?
Спікерка звертає увагу на три основні здібності, які забезпечують загальну ефективність бізнесу, а також дають змогу швидко реагувати на кризи й відновлюватися після них.
- Лідерство і культура.
Здатність поставити мету та дати чіткі вказівки до дії в кризовій ситуації й залучити персонал до досягнення цілей стійкості бізнесу.
- Аналіз і управління ризиками.
Здатність передбачити ризики, протистояти кризам і далі виробляти основні продукти та надавати базові послуги, реагуючи на зміни на ринку.
- Мережі і партнери
Вміння взаємодіяти з суб’єктами, важливими для бізнесу, наприклад, постачальниками, конкурентами, державними установами для досягнення цілей стійкості бізнесу.
Більше інформації ви отримаєте, переглянувши запис вебінару:
Друга зустріч з бізнес-тренеркою Світланою Насировою відбудеться 21 квітня, час вебінару: 11.00 – 13.00.
Основні теми вебінару «Ефективні перемовини для бізнесу»:
- Види стратегій перемовин, їх характеристики та особливості
- Позиційна стратегія (жорсткі перемовини)
- Принципова стратегія (гарвардський метод)
- Позиції та інтереси сторін в перемовинах
- Багатокутник інтересів
- Алгоритм підготовки до перемовин
- Техніки та прийоми для ефективного ведення перемовин
Вебінар розрахований на власників, керівників, лінійних менеджерів, які ведуть перемовини, як в комерційних цілях, так і під час спілкування зі співробітниками, партнерами тощо.
Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/U4KRGyd
Додаткова інформація за тел. +38 050 484 11 97 або електронною поштою oso@cci.zp.ua
Спільний проєкт має назву «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» і реалізується в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
***
Протягом двох місяців заплановано проведення 25 безкоштовних консультаційних онлайн-заходів у форматі вебінарів, практикумів, майстер-класів, а також круглого столу для спільного вирішення бізнес-завдань учасників та учасниць. Основні теми курсу – форс-мажорні обставини, інтернаціоналізація МСП, кластерні інструменти, фандрейзинг, питання фінансової стійкості й економічної активності бізнесу, мінімізація ризиків під час експорту/імпорту, експортний маркетинг, пошук партнерів, робота на маркетплейсах, відповідність продукції стандартам ЄС.
Для довідки
Проєкт «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» впроваджується за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.