Африка є дуже перспективним ринком для України. Максимум корисної інформації щодо роботи з африканськими країнами отримали учасники тематичного вебінару «Робота з Африкою. Плюси, мінуси та можливості для українських МСБ», що відбуся 4 травня 2023 року.
Зустріч організовано у межах спільного проєкту Запорізької і Волинської ТПП «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів», що реалізується за підтримки ЄС та ПРООН.
Вебінар завершив практичний курс з експортно-імпортних операцій для початківців. Дякуємо спікерці заходів – президенту Клубу експортерів Євгенії Литвиновій!
Про перспективність ринку Африки перш за все говорять такі цифри:
- населення становить 1,2 млрд
- 62 країни
Втім, різне законодавство країн африканського континенту, мови, традиції вимагають ретельної підготовки від підприємців.
Як працювати у Африці? – Ось лише деякі рекомендації від Євгенії Литвинової:
- Не очікуйте детального ТЗ від африканської компанії
• До вашої пропозиції можуть повернутися через 12-14 місяців, і ваша пропозиція повинна залишатися конкурентна за цей час, а краще незмінною
• Африканські компанії вибирають, спираючись на ціну
• Довіра виникає через 5-7 років співпраці, тому краще виходити на ринок через консалтингові компанії, які мають зв’язки у Африці
• Потрібно бути спокійним і терплячим, будь-яка нетерплячість із вашої сторони може стати причиною відмови
Прагнете дізнатись більше про роботу з країнами Африки? – Відеозапис вебінару можна переглянути за посиланням:
Серія вебінарів продовжується. Наступний захід відбудеться 9 – 10 травня 2023 року
Тема: «Експортний маркетинг 2.0: нова ера з ChatGPT».
Заходи відбудуться онлайн на платформі ZOOM. Початок об 11:00.
Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/U4KRGyd
Додаткова інформація за тел. +38 050 484 11 97 або електронною поштою oso@cci.zp.ua
***
Для довідки
Проєкт «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» впроваджується за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.