USAID підтримує надання експертних послуг Запорізькою ТПП з оцінки збитків, завданих внаслідок збройної агресії рф

Запорізька торгово-промислова палата повідомляє про старт реалізації нового експертного проєкту для бізнесу, що постраждав від війни. У червні – грудні 2023 року, завдяки підтримці Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», представники малого та середнього підприємництва Запоріжжя зможуть безоплатно отримати фахові послуги з оцінки шкоди та обсягу збитків, завданих внаслідок збройної агресії рф, а також профільні консультації.

Загалом у межах проєкту експертні послуги будуть надані 40 підприємствам, ще 100 отримають консультаційну допомогу.

«З перших тижнів повномасштабного вторгнення рф Запорізька ТПП надає послуги з фіксації та оцінки збитків підприємств, установ та організацій у зв’язку зі збройною агресією рф. Ці матеріали можуть бути подані як документальна база для звернень у міжнародні арбітражі, отримання компенсацій і відшкодувань. Ми цінуємо нашу співпрацю з Програмою USAID «Конкурентоспроможна економіка України» і сподіваємось, що цей спільний проєкт буде     відчутною підтримкою для МСП, постраждалих від війни», – зазначив президент Запорізької торгово-промислової палати Володимир Шамілов

Хто може взяти участь у програмі?

Цільова аудиторія – малий та середній бізнес Запорізької області, який постраждав      внаслідок воєнної агресії росії.

Для отримання експертних послуг компанія має відповідати таким критеріям:

•          підприємство є суб’єктом малого чи середнього бізнесу;

•          кількість працюючих – від 10 до 250 чоловік;

•          створює додану вартість у вигляді товарів чи послуг;

•          пріоритетними сферами діяльності підприємств є      машинобудування, металообробка, харчова, переробна промисловість, сфера послуг;

•          здійснює свою діяльність у період воєнного стану;

•          характер руйнувань підприємства: повністю зруйновано, включаючи обладнання, частково чи незначна руйнація;

•          підприємства, пошкоджене майно яких доступне для огляду.

Які послуги отримає бізнес, що постраждав від війни?

Комплекс експертних послуг включає фотофіксацію, експертизу ушкодженого майна, оцінку збитків, упущеної вигоди. Роботи охоплюють огляд об’єкта оцінки, збір та аналіз необхідних даних, технічних характеристик, нормативних документів замовника, розрахунок вартості об’єкта оцінки, підготовку звіту.

Це дасть змогу МСП відобразити збитки у своїй фінансовій звітності, мати юридично задокументовані докази для майбутніх судових та позасудових процедур. Також фіксація пошкоджень може бути використана як підґрунтя для отримання сертифікату про форс-мажорні обставини, інформування комерційних партнерів або інвесторів.

Оцінка проводиться ліцензованими експертами Запорізької ТПП відповідно до національного законодавства і «Методики визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв’язку із збройною агресією росії, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності».

Запорізька торгово-промислова палата є повноважною експертною організацією відповідно до Закону України №671/97-ВР від 02.12.1997 «Про торгово-промислові палати в Україні»), має сертифікат Фонду державного майна України № 631/2022  від 20 грудня 2022 року.

Для участі у проєкті необхідно заповнити форму за посиланням:

https://cutt.ly/qwrgpM3y

Контакти Управління експертиз Запорізької ТПП:

тел. (096) 964-81-61, e-mail: ean@cci.zp.ua

Проєкт реалізує Запорізька торгово-промислова палата за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Повна назва грантового проєкту: «USAID підтримує надання експертних послуг з оцінки шкоди та обсягу збитків, завданих МСП Запорізької області внаслідок збройної агресії».

Довідково

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (Програма USAID КЕУ) підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.