У столиці Великої Британії Лондоні 21-22 червня відбулась Конференція з відбудови України, метою якої є залучення міжнародних інвестицій для відновлення країни після російського вторгнення. Це найбільша міжнародна конференція, яку Велика Британія приймає цього року. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль разом із президентом України Володимиром Зеленським відкрили конференцію.
Прем’єр-міністр королівства Ріші Сунак заявив, що відновлення України необхідно прискорити за допомогою швидких інвестицій та інновацій. Він також закликав інвесторів та бізнес підтримувати країну у довгостроковій перспективі.
За словами Сунака, фінансова боротьба за те, щоб Україна могла відновитися та відбудуватись, є її власною формою контрнаступу проти росії. При цьому в рамках конференції Велика Британія готується запустити низку цифрових інструментів, щоб допомогти країні швидко залучити закордонні інвестиції.
Важливо для бізнесу: У Лондоні було оголошено про виділення понад 60 мільярдів євро допомоги Україні та створення системи страхування ризиків приватного капіталу.
Також представлено стратегію економічного розвитку країни на наступні 10 років, зокрема інвестиційні проєкти у дев’яти стратегічних секторах.
Створено дорадчу групу для розробки Національного енергетичного і кліматичного плану, який підтримує “зелений перехід” та наближає Україну до вступу до ЄС.
Крім цього, було підписано домовленості, що сприятимуть розмінуванню земель, створенню “зеленої” металургії, відновленню ринку приватного страхування, наданню гарантій страхування воєнних ризиків, співінвестуванню та збільшенню торгового фінансування проєктів.
Україна отримала значну підтримку і показала свою амбіцію відновитися.
23 червня в Лондоні відбувся Ukrainian Recovery Business Day (#URBD) – бізнес-орієнтований захід, націлений на встановлення прямих зв’язків та співробітництва між приватним сектором та інвесторами з Великої Британії, Європи та України.
ТПП України мали власний стенд на маркетплейсі, де відбулись зустрічі делегації палати під керівництвом директора департаменту міжнародного співробітництва Анни Любимої, із представниками фінансових установ та потенційними партнерами й інвесторами, зацікавленими у роботі з Україною.