В Лондоні під час проведення Конференції з питань відновлення України-2023 (URC-2023) було підписано меморандум щодо подальшої співпраці між ЄБРР та організаціями фінансування розвитку (Development Finance Institutions, DFI) щодо координації зусиль по інвестуванню (ко-інвестуванню) в Україну, особливо в приватний сектор економіки. До Платформи вже доєдналися DFI з 19 країн світу. – Про це повідомляється на сайті Мінекономіки України.
На заході були присутні Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко, Президент ЄБРР Оділь Рено-Бассо, керівники DFI, заступник Державного секретаря у справах закордонних справ, справах співдружності націй та розвитку Великої Британії Лео Доерті та інші високопосадовці.
«Повоєнна відбудова України буде відбуватись переважно завдяки приватному капіталу. Тому для нас є надзвичайно важливою координація зусиль міжнародних фінансових інституцій для більш ефективної та масштабної відбудови України саме з акцентом на приватному секторі. Наша співпраця має сприяти відновленню економіки, промисловості, інфраструктури та нормалізації життя людей в Україні», – наголосила Юлія Свириденко.
Як зазначили учасники заходу, фінансові потреби України в період реконструкції величезні і виходять за межі будь якої окремої установи. Тому українська інвестиційна платформа буде потрібна для ретельної координації між партнерами, щоб максимізувати ефективність і вплив їхніх заходів.
Світові DFI та ЄБРР також прагнуть розширити цю платформу на ще бiльшу кiлькiсть установ, які інвестуватимуть в Україну в майбутньому.
Нагадаємо, що 12 травня 2023 року в Токіо організації фінансування розвитку (Development Finance Institutions, DFI) країн G7 – JBIC (Японія), JICA (Японія), CDP (Італія), FinDev Canada (Канада), Proparco (Франція), DFC (США), BII (Велика Британія), DEG (Німеччина) та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) провели переговори та домовились про створення Платформи співінвестування між ЄБРР та двосторонніми агенціями розвитку. Її робота буде узгоджуватись з виявленими потребами в рамках Міжвідомчої координаційної платформи донорів для України.
Ініціативу з залучення інвестицій Advantage Ukraine було презентовано у вересні 2022 року. На платформі зібрано інвестиційні проєкти та можливості у 10 галузях економіки з загальним потенціалом на суму понад $400 млрд. Команда Advantage Ukraine, що працює за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», обробляє як запити від потенційних інвесторів (buy-side), так і від ініціаторів проєктів з України (sell-side).