Участь у реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги відкриває додаткові ресурси підтримки і розвитку. Для науки і бізнесу – це спільні виклики та можливості.
27 червня експерти Запорізької торгово-промислової палати виступили спікерами навчально-практичного семінару «Гранти – стратегічні можливості для сталості та розвитку організацій». Захід відбувся у Національному університеті «Запорізька політехніка».
Відкрив захід ректор НУ «Запорізька політехніка» Віктор Грешта, наголосивши, що університет завжди готовий надати студентам, викладачам та співробітником плацдарм для реалізації грантових проєктів.
Віцепрезидент Запорізької торгово-промислової палати Андрій Куц і начальниця управління організаційної роботи і міжнародних відносин ЗТПП Ксенія Нагорна розповіли про досвід Запорізької ТПП у залученні грантових проєктів, надали поради щодо успішної підготовки заявки, познаймили з актуальними грантовими програмами, що працюють в Україні.
Запорізька ТПП є активним учасником міжнародних програм і проєктів з 2015 року.
Спираючись на власний досвід, підтримку міжнародних експертних організацій, Палата допомагає запорізькому бізнесу налагоджувати зовнішньоекономічну діяльність і проводить відповідну підготовку спеціалістів.
Спікерка семінару Ірина Поплавець, президентка ГО «Агенція інноваційного підприємництва Евогранум», сертифікована консультантка з управління портфелем проєктів (certificate IPMA.C.01.0004) інформувала про програми розвитку регіонів, можливості для бізнес-спільнот та міжнародну підтримку України.
Директор Запорізького регіонального кластера ІАМ, начальник відділу проєктної діяльності, професор НУ “Запорізька політехніка” Андрій Карпенко представив тему: «Сучасні грантові можливості». У портфелі спільноти 5 успішних кейсів. -проєктів, що реалізовані за підтримки міжнародних донорів.
Наразі Кластер працює з міжнародною програмою #EU4Business, щоб сприяти посиленню конкурентоспроможності компаній-учасників на зовнішніх ринках, отримати нові компетенції і міжнародні контакти.
Запорізький кластер «Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування» отримав весною 2023 року грант з системної підтримки малого і середнього підприємництва в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Фінансовий контроль використання гранту виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua
Чинний грант має назву «Зміцнення позиції Запорізького кластеру ІАМ, відновлення та розвиток експортних можливостей членів кластеру та включення в міжнародні ланцюги доданої вартості».
Учасники зустрічі – освітяни, підприємці, студенти – отримали всебічну актуальну інформацію щодо грантової діяльності, можливість і ризики, які треба враховувати, починаючи роботу над проєктом.