Чи може кластерна модель розвитку туризму стати однією з перспективних програм відновлення регіонів? – Успішний міжнародний досвід підтверджує, що так.
11 липня віцепрезидент Запорізької торгово-промислової палати Андрій Куц, директор Запорізького кластера ІАМ, професор НУ «Запорізька політехніка» Андрій Карпенко взяли участь у брейнстормінгу на тему створення туристичного кластера у Запорізькій області.
Дякуємо за запрошення громадській організації “Дивосвіт” і Іннесі Носенко! Участь у заході взяли також представники Департаменту економічного розвитку і торгівлі ЗОДА, Запорізького національного університету, об’єднаних територіальних громад, бізнесу.
Учасник зустрічі – представник Таллінського університету. Робоча група естонських науковців вже долучилася до реалізації Проєкту зі створення запорізького туристичного кластера. Працюємо зараз і плануємо спільні дії після деокупації всіх територій Запорізької області і Перемоги України!
Нагадаємо, що робота над створенням профільного кластера у регіоні розпочалась за ініціативи Запорізької ТПП у 2021 році. Тоді відбулась перша робоча зустріч представників туристичних компаній, об’єднаних територіальних громад, вищих начальних закладів регіону, профільних асоціацій та установ Запоріжжя.
Кластери – ефективний інструмент розвитку ланцюжка туристичних послуг, адже туристична привабливість регіону складається не тільки з привабливих об’єктів туризму, але й залежить від професійних кадрів, інфраструктури, багатьох інших факторів.
Також запорізькі представники туристичної галузі взяли участь у вебінарах від литовських експертів. Мова йшла про доцільність і переваги створення кластерів у сфері туризму.
Вебінари організовані Запорізькою ТПП спільно з Вільнюською торгово-промисловою палатою в рамках реалізації проекту «Стійке зростання експорту в Україні за рахунок переваг кластеризації».
Надихає і вдалий досвід реалізації промислового кластера у регіоні.
Запорізький кластер ІАМ об’єднує провідних гравців регіону в секторах промисловості, інжинірингу, автоматизації, ІТ та машинобудування, інших галузей, продовжує активно працювати навіть в умовах війни.
На думку експертів, кластери – гарна можливість перш за все для невеликих туристичних компаній. Зокрема, Литва має вдалі приклади об’єднання компаній з різних регіонів країни у сфері медичного туризму – це санаторії, що надають різні види послуг, а разом – створюють широкий спектр пропозицій для своїх клієнтів.