На 12 місяців продовжено угоду між 22 європейськими та сімома українськими операторами мобільного зв’язку щодо встановлення і забезпечення стабільності доступного або безкоштовного роумінгу та міжнародних дзвінків між ЄС та Україною.
Про це повідомили у пресслужбі Європейської Комісії.
Доступні дзвінки дозволяють українцям, які шукають притулку в Європі, зв’язатися з родиною та друзями в Україні, і навпаки.
Орган європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC) засвідчує, що за останніми даними, угода виявилася ефективною, надаючи операторам можливість здійснювати доступні дзвінки через кордони.
Паралельно Комісія готується до інтеграції України в роумінговий простір ЄС. У квітні 2023 року Комітет асоціації між Україною та ЄС ухвалив пропозицію Комісії щодо приєднання України до правил ЄС щодо роумінгу.
Наступним кроком для України є повне приведення свого законодавства у відповідність до законодавства ЄС, після чого слідує прийняття остаточного рішення Радою Європейського Союзу.
Довідково
8 квітня 2022 року під егідою та за підтримки Комісії та Європейського парламенту, а також за сприяння Органу європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC) та українського національного регулятора (НКЕК) 27 операторів зв’язку ЄС та України підписали спільну заяву щодо встановлення і забезпечення стабільності доступного або безкоштовного роумінгу та міжнародних дзвінків між ЄС та Україною.
Оператори взяли на себе зобов’язання реалізувати добровільні заходи, а саме – знизити гуртові тарифи на роумінг та інші взаємоплатежі, пов’язані з міжнародними дзвінками з України та в Україну. Це дозволяє мінімізувати додаткові витрати як для операторів ЄС, так і для українських операторів.