Уряд у рамках реформи дерегуляції почав перегляд системи державного нагляду та контролю

Урядова Міжвідомча робоча група з дерегуляції у рамках реформи дерегуляції почала перегляд системи державного нагляду та контролю. Перше, профільне установче засідання відбулось 30 листопада 2023 року. Про це повідомляється на сайті Міністерства економіки України.

Під час засідання МРГ головуючий, заступник Міністра економіки України Олексій Соболев, визначив мету перегляду контрольно-наглядових функцій держави та презентував загальне бачення Міністерства щодо очікуваних результатів їх реформування.

“Мета реформи дерегуляції – комплексне спрощення регуляторного середовища для підприємців. Ми вже переглянули більшість дозвільних документів, цей процес ще триває. Паралельно ми повинні запустити процес усунення застарілих видів державного контролю, дублюючих функцій наглядових органів та загалом вдосконалити процедури держнагляду”, – пояснив Олексій Соболев.

Також під час засідання заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олена Крамаренко презентувала попередню концепцію реформування природоохоронної сфери.

“Ми визначили основні принципи роботи нової державної природоохоронної інспекції. Це, зокрема, технологічність (інспектори будуть забезпечені необхідним технічним оснащенням), превентивність роботи, прозорість, сучасний підхід (використання супутникових даних, доступ до реєстрів та баз, робота аналітичного центру), оновлена кадрова політика, що включає кваліфікаційну підготовку та працевлаштування ветеранів війни, та, врешті, результативність. Тобто головна мета роботи – це усунення шкоди довкіллю. Загалом, основна функція органів екологічного нагляду в результаті реформування має змінитись із притягнення підприємств-шкідників до відповідальності на припинення шкоди довкіллю”, — розповіла Олена Крамаренко.

Загалом, МРГ з дерегуляції в рамках реформування роботи органів держнагляду та контролю планує переглянути роботу 50 наглядових органів, в 126 сферах їхньої діяльності.

Довідково:

Міжвідомча робоча група з дерегуляції розпочала роботу у січні 2023 року. До МРГ, співголовою якої є Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко, увійшли, зокрема, представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби. До роботи МРГ залучені експерти Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness, Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”, USAID/UKAid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Загалом, від початку року МРГ переглянула 1025 регуляторних інструментів, з яких рекомендувала скасувати 235, змінити – 537 інструментів.