7 грудня команда експертів зовнішньоекономічної діяльності Запорізької ТПП у складі віцепрезидента Андрія Куца, начальника управління сертифікації та декларування Олександра Губи, начальниці управління міжнародних відносин Ксенії Нагорної, провідної експертки Ольги Щолкіної взяли участь у першій зустрічі проєкту «Подолання технічних викликів: прокладання шляху до інтеграції в ЄС», що триватиме до 31 січня 2025 року.
Проєкт має на меті розвиток консалтингових послуг для бізнесу з технічного регулювання та доведення відповідності, які надаються Системою підтримки експорту торгово-промислових палат в Україні, вирішення нагальних потреб бізнесу, які виникають на шляху інтернаціоналізації та доступу на ринки країн ЄС.
«Запорізька торгово-промислова палата традиційно надає широкий спектр послуг для експортерів: від підготовчих процедур до логістичних. Спираючись на власний досвід, підтримку міжнародних експертних організацій, допомагаємо запорізькому бізнесу налагоджувати зовнішньоекономічну діяльність і проводити відповідну підготовку спеціалістів. З 2014 року – з підписанням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, надання Україні автономних торговельних преференцій – консультуємо запорізькі компанії з питань адаптації до вимог ринків ЄС», – зазначає віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц.
Наразі перед Системою підтримки експорту торгово-промислових палат України разом з національною експортною інфраструктурою стоїть складне завдання – забезпечити швидку європейську інтеграцію в умовах викликів, пов’язаних з військовими діями.
Під час зустрічі були виділені наступні специфічні виклики:
• Нестача експертів-консультантів, здатних допомогти компаніям у вирішенні експортних питань.
• Недостатньо розвинута методологічна база, не вистачає комплексних посібників, довідників та ресурсів, що пояснюють процес перевірки відповідності, які можуть бути використані як покрокові довідники як компаніями, так і консультантами.
• Обмежений доступ до консультацій та підтримки процесу комплаєнсу, що пов’язано з обмеженими ресурсами компаній, як фінансовими, так і людськими.
Наприкінці відбулася загальна дискусія, під час якої окреслили досвід, очікування, потреби та виклики ТПП в рамках проєкту «Подолання технічних викликів: прокладання шляху до інтеграції в ЄС».
Захід організований в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), що фінансується урядом Німеччини і виконується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Захід організовує Торгово-промислова палата України / Ukrainian CCI в партнерстві з Харківська торгово-промислова палата.