ДПС у Запорізькій області звертає увагу запорізьких підприємців на необхідність дотримання законодавства у сфері розрахункових операцій.
Згідно із Законом України №1017-ІХ від 01.12.2020 року застосування РРО при здійсненні розрахункових операцій є обов’язковим для ФОП ІІ-ІV груп незалежно від виду діяльності та обсягу доходу, а також ФОП на загальній системі оподаткування.
Виняток становлять ФОП І групи; ФОП, які приймають оплату виключно банківськими переказами на реквізити IBAN, E-banking; ФОП ІІ-ІV груп, які здійснюють торгівлю у селі за таких умов: річний обсяг доходу на один структурний підрозділ за рік не перевищує 1,0 млн.грн.; торгівля здійснюється не в одному торговельному об’єкті з підакцизними товарами; СГ не здійснює дистанційну торгівлю товарами; ОМС не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО.
У зв’язку із повномасштабним вторгненням рф на територію України, з 1 січня 2022 до 1 жовтня 2023 року фінансові санкції за відсутність касових апаратів не застосовувалися до усіх торгівців, окрім тих, що здійснювали продаж підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працювали у сфері азартних ігор.
Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» застосування штрафних санкцій за порушення порядку застосування РРО та ПРРО було відновлене з першого жовтня 2023 року.
Так, на даний час усі громади нашого регіону внесені до Переліку тимчасово окупованих територій або тих, на яких ведуться/велися бойові дії. Тож, відповідно до Закону № 3219, запорізькі підприємці на сьогоднішній день звільняються від відповідальності за вчинені ними порушення Закону «Про застосування РРО».
Звільняються від відповідальності за порушення, а не звільняються від обов’язку застосовувати РРО.
Міністерство реінтеграції оновлює статус громад щойно змінюється ситуація, тому до Переліку періодично вносяться зміни.
Тобто громади Запорізької області, які не перебувають у тимчасовій окупації або у безпосередній близькості до лінії фронту, в будь-який момент можуть змінити свій статус у Переліку. А це означає, що вихід громади з переліку поновлює на її території фінансову відповідальність для бізнесу за встановлені порушення.
Запорізькі підприємці, які підпадають під дію закону про реєстратори розрахункових операцій, мають зареєструвати РРО (будь-якого типу – класичний або програмний) та почати його застосовувати.
З цим не можна зволікати!
Якщо ж вам потрібно пересвідчитися, чи дотримуєтесь ви закону про застосування РРО при здійсненні розрахунків, скористайтеся, будь ласка, інформацією, яка оприлюднюється на вебпорталі ДПС у банері «Програмні РРО»: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.