У Японії 19-22 лютого 2024 року працювали українські урядова та бізнес-делегація, яка взяла участь у низці заходів.
Так, у рамках візиту відбулися історичні події для України та Японії, зокрема:
- Японсько-українська Конференція зі сприяння економічному зростанню та реконструкції в рамках, якої було підписано понад 60 угод, які відкривають нову сторінку двосторонньої співпраці, як для бізнесу, так і для громадян – від уникнення подвійного оподаткування до спрощення візових вимог для короткострокового перебування громадян України у Японії.
Японія – головний азійський партнер України: держава Вранішнього сонця надала Україні понад 10 мільярдів доларів різноманітної підтримки протягом останніх 2 років і планує стати активним інвестором у проекти відбудови.
Пріоритетними галузями для співпраці визначено:
- Енергетику (атомна генерація, видобуток і зберігання газу, проєкти у сфері водневої енергетики, гідроенергетика)
- Аграрний сектор, зокрема технології в агропереробці
- Інфраструктуру, йдеться про участь японських інвесторів у проєктах будівництва швидкісних доріг та залізниць, мостів
- Видобуток корисних копалин, у надрах України зберігається до третини європейських запасів літію, яикй дозволяє створити замкнутий цикл виробництва електромобілів для їхнього подальшого експорту в ЄС.
- IT, цифрові технології – Україна має амбіції стати цифровим хабом Європи
Під час Конференції укладено і меморандум про співпрацю Торгово-промислової палати України із Японською торговою палатою
- Торгово-промислові палати України та Японії 20 лютого 2024 року вперше провели спільний двосторонній бізнес-форум у Токіо, який зібрав 200 компаній з обох країн з подальшими B2B-переговорами.
Серед сотень учасників форуму – урядовці, дипломати, представники бізнес-спільнот та бізнесу найперспективніших галузей української економіки та японські інвестори, зацікавлені у співпраці.
До складу ділової делегації від України увійшли представники ключових для співпраці галузей. У рамках роботи B2B-секції українські компанії представили для японських партнерів презентації проектів у сфері енергетики, агропереробки, металургії, будівництва.
«Вражений рівнем підготовки нашої делегації: були представлені проекти, конкретні пропозиції для інвесторів, зокрема в енергетиці та агропереробці. Представники ДТЕК, МХП, Центренерго, Епіцентр, CKS, BGV Group, «Укрнафта», Sigma software, Ferrexpo та інші підготували проекти, конкретні пропозиції для інвесторів», – сказав Геннадій Чижиков, президент ТПП України.
- У рамках ділової програми український бізнес зустрівся з найбільшими японськими бізнес-обʼєднаннями та організаціями, а також агенціями, які надають експортно-кредитну підтримку та страхування, а саме JETRO, JCCI, JICA та NEXI.
Підтримка відбудови України буде відбуватись саме через японські організації JICA, JETRO, Експортно-кредитне агентство NEXI та Японський банк міжнародного співробітництва. Японській бізнес-спільноті презентували результати спільного дослідження з ПРООН в Україні щодо стану українського бізнесу. Делегація ТПП України у Токіо обговорила із представниками цих японських інституцій координацію спільної підтримки економіки та бізнесу в Україні.
Протягом року головування Японії у «Групі семи» (G7) Україна залишалась у центрі уваги провідних економік світу.
У фокусі уваги японських інвесторів зараз – відновлення та розвиток енергетичної та транспортної інфраструктури в Україні, кооперація у агросекторі, покращення бізнес-середовища, гуманітарне розмінування та медична допомога, цифрові рішення й інновації у виробництві.
Торгово-промислова палата України висловлює глибоку подяку японським партнерам за сприяння у організації ділових івентів та підтримку України.
За результатами японської місії разом із партнерами вибудовуємо подальший план дій:
- акумулюємо запити проектні пропозиції від українських компаній для презентації японським партнерам
- готуємось до зустрічі бізнес-делегації з Японії в Україні
- пропонуємо долучатись до використання створених двосторонніх бізнес-платформ та інших інструментів.