Конференція “Стратегія відновлення та розвитку малого та середнього бізнесу на 2024-2027 – бачення бізнесу” відбулась у Торгово-промисловій палаті України

Конференція “Стратегія відновлення та розвитку малого та середнього бізнесу на 2024-2027 – бачення бізнесу” відбулась у Торгово-промисловій палаті України

18 березня 2024 року представнини бізнес-спільноти, парламентарі, урядовці та підприємці зібрались для обговорення напрацьованих під час форсайту пропозицій бізнесу та аналітичних центрів до “Стратегії відновлення малого та середнього бізнесу на 2024-2027”. – Повідомляється на сайті Торгово-промислової палати України.

Серед учасників заходу – Олексій Соболев, заступник міністра економіки України, Ігор Марчук та Олексій Мовчан, представники Економічного Комітету ВР України, Ярослав Железняк, перший заступник голови Комітету ВР України з питань фінансів, податкової та митної політики, та Роман Ващук, Бізнес-омбудсмен України.

Організатори: UNDP Ukraine / ПРООН в Україні, Українська Рада бізнесу, Торгово-промислова палата України / Ukrainian CCI, за підтримки уряду Швейцарії.

«Надзвичайно радий бачити дискусію бізнесу та представників влади у ТПП. Головна мета нашої зустрічі – максимально залучити бізнес-спільноту до роботи над Стратегією відновлення МСБ до 2027 року. Працюємо далі над доповненням та затвердженням документу, який визначить чітку спільну стратегію, яку підтримає бізнес. Бо не ефективно кожні півроку змінювати курс, жодна економічна потуга не витримає такого перевантаження», – сказав Г. Чижиков, президент ТПП України.

Конференція стала послідовним етапом, який підсумовує низку заходів з напрацювання пропозицій бізнесу до Стратегії МСП 2024-2027, проведених за підтримки міжнародних партнерів, наголосив модератор заходу Михайло Непран, перший віце-президент ТПП України:
«Дякуємо нашим партнерам за підтримку, а представникам бізнес-асоціацій за участь, зокрема у форсайт-сесії 15 березня. Сьогодні ми предметно обговоримо напрацьовані за результатами роботи пропозиції до проекту «Стратегії відновлення, сталого розвитку та цифрової трансформації малого та середнього підприємництва на період до 2027 року», розробленої Міністерством економіки спільно із Міністерством цифрової трансформації та Офісом з розвитку підприємництва та експорту, та Операційного плану реалізації Стратегії».
Організатори: ПРООН в Україні, Українська Рада бізнесу, Торгово-промислова палата України.
Аналітичний партнер: Економічна експертна платформа.
Одним із ключових питань експертної дискусії щодо стратегії розвитку малого та середнього бізнесу була позиція бізнес-асоціацій щодо необхідності включення Стратегії підтримки МСБ у загальну стратегію економічного розвитку.

У Міністерство економіки України переконані, що специфіка роботи малого та середнього бізнесу потребує окремого регулювання.

Учасники Конференції обговорили презентоване Андрієм Длігачем дослідження ділових настроїв бізнесу, проблем, викликів і їх подолання і напрацьовані пропозиції бізнес-спільнот до “Стратегії відновлення малого та середнього бізнесу на 2024-2027”, до роботи над якими були залучені представники 54 бізнес-асоціацій.


«Голос бізнесу має лунати консолідовано, щоб нас чітко чули. Тоді буде результат, для економіки, для країни. Важливо, щоб у позиції бізнесу було місце в Стратегії. Вдячні за плани нарощення підтримки бізнес-спільноти з боку партнерів та відкритість уряду», – наголосив Геннадій Чижиков.

Він подякував за підтримку Віктору Шуткевичу, Заступнику директора/Координатору проектів Швейцарського бюро співробітництва в Україні та Максиму Бороді, керівнику проекту “Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні” (ІІ фаза) Програми розвитку ООН в Україні за сприяння розвитку бізнес-об’єднань в Україні.

Основною метою Стратегії визначено розв’язання нагальних проблем малого та середнього бізнесу в Україні. Довгостроковою перспективою впровадження Операційного плану реалізації Стратегії передбачено зростання та цифрова трансформація МСП, інтеграція малих та середніх підприємств у європейський ринок, підвищення конкурентоспроможності та інноваційного потенціалу відповідно до стандартів ЄС. Малі та середні підприємства (МСП) відіграють важливу роль в економіці України, на них припадає понад 90% усіх зареєстрованих підприємств у країні. Критичними проблемами, з якими зіткнувся малий і середній бізнес в Україні під час війни, стала відсутність доступу до фінансування, порушення ланцюгів постачання, брак кадрів. Торгово-промислова палата України за участі підприємців малого та середнього бізнесу, фахівців та експертів на засіданні Президії ТПП України 21 лютого 2024 року підтримала Стратегію за умови доопрацювання і врахування позиції бізнесу. Тому за підсумками ТПП України внесено до Мінекономіки України відповідні пропозиції та зауваження. Конференція 18 березня мала на меті діалог та відкриту дискусію щодо стратегічного розвитку середнього бізнесу в Україні. ТПП виступає майданчиком для розмови про напрямок подальшого руху бізнесу, руху економіки, України.