Продовжуємо працювати у складі Ради підприємців міста Запоріжжя. 11 вересня віцепрезидент Запорізької ТПП Владислав Крилов, керівники компаній – членів Палати взяли участь у засіданні, присвяченому програмам підтримки бізнесу, які діють у Запоріжжі, нагальним питанням розвитку та функціонування підприємств у місті.
На початку зустрічі секретар міської ради Регіна Харченко вручила власникам бізнесу почесні відзнаки. Пишаємось, що серед нагороджених – компанії-члени спільноти Запорізької ТПП.
На фото зліва направо: Почесною грамотою “за вагомий внесок у розвиток економіки міста Запоріжжя, активну громадську і волонтерську діяльність” нагороджуються Олександр Гринченко (засновник ТОВ «ЕЛЕКТРОТЕХМАШ»), Володимир Мисов (директор ТОВ «БЛИСК МЕТАЛ СЕРВІС ПРО»).
Вітаємо і дякуємо всім запорізьким компаніям, що підтримують економіку під час війни!
– Саме завдяки нашим підприємцям місто живе в цей непростий час. Люди працюють, виплачуються зарплати, функціонує бюджетна сфера. Бізнес тримає наше місто на плаву, щомісяця перераховуючи мільйони гривень до бюджету громади. Міська рада відкрита до співпраці з бізнесом, адже розуміння між органами місцевого самоврядування та підприємцями – це запорука розвитку будь-якої громади, – зазначила Регіна Харченко.
У ході засідання директор департаменту економічного розвитку міської ради Наталя Новак презентувала програми підтримки бізнесу, які діють у Запоріжжі. Зокрема, це державна програма «Доступні кредити 5-7-9%». У ній відбулася низка змін: знижено ліміт на фінансування оборотного капіталу, також відтепер підприємці зможуть отримати «дешеві» кредити на придбання газових генераційних установок, аби підвищити свою енергонезалежність.
Крім того, у Запоріжжі діє міська програма, за якою місто частково компенсує підприємцям відсотки за кредитами, отриманими по держпрограмі «5-7-9». З початку дії цієї програми часткову компенсацію отримали вже понад 200 підприємців Запоріжжя. Наталя Новак наголосила, що в середньому за однією заявкою місто компенсує 2 тисячі гривень, натомість до бюджету громади від підприємця повертаються близько 20 тисяч гривень у вигляді податків.
Також аналогічну програму планують розробити і на рівні області, що значно розширить можливості для розвитку запорізьких підприємств.
Серед питань, які обговорювались на засіданні, також було і зниження плати за землю. Секретар міської ради Регіна Харченко зауважила, що це питання потребує додаткового опрацювання. Адже зниження податку на землю суттєво вплине на наповнюваність міського бюджету. З іншого боку податок є великим навантаженням на підприємців. Планується вивчити та обговорити досвід інших міст України, які вже прийняли рішення знизити оплату для бізнесів та напрацювати таке рішення, яке буде вигідним і для міста, і для підприємців.
За матеріалами сайту Запорізької міської ради.