16 і 17 жовтня під час тренінгу «Стале та стійке підприємництво: вектор швидких, якісних і зважених рішень (за програмою SURE)» навчались працювати з ризиками. Вміння, яке в умовах війни є надзвичайно важливим для українських компаній.
Захід організовано в рамках Проєкту «EntreComp+ – підприємницькі компетенції, які дозволяють бізнесу розширити рамки» Торгово-промисловою палатою України, Донецькою та Запорізькою ТПП в межах проєкту Програми розвитку ООН в Україні «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні», що реалізується у співпраці з Міністерством економіки України та за підтримки Швейцарії.
Тренеркою заходу виступила Людмила Степаненко, директорка департаменту експертизи та сертифікації походження товарів Донецької ТПП, сертифікована експертка з навчальної програми SURE (стале та стійке підприємництво) від International Training Centre of the ILO, Italy.
Навчались впроваджувати принципи сталого розвитку у підприємницьку діяльність, щоб посилити свої бізнес-позиції.
Отже, у контексті SURE стійкість підприємства визначається як стратегічна здатність не лише реагувати на кризи та переживати їх, але й передбачати та усвідомлювати різні небезпеки, запобігати виникненню потенційних криз, перетворювати їх на джерело можливостей.
Людмила Степаненко акцентувала увагу на трьох здібностях, які дають змогу оперативно реагувати на кризи й відновлюватись після них.
- Лідерство і культура
Здатність поставити мету та дати чіткі вказівки до дії в кризовій ситуації й залучити персонал до досягнення цілей стійкості бізнесу.
- Аналіз і управління ризиками
Вміння передбачати ризики і далі протистояти кризам, виробляти основні продукти і надавати базові послуги.
- Мережі і партнери
Здатність взаємодіяти з оточенням, важливим для бізнесу, – партнерами, конкурентами, державними установами.
Аналізувати ризики експертка радить за трьома етапами:
- Оцінка імовірності загрози
- Оцінка серйозності впливу загрози на всі ключові функції ринку
- Класифікація ризиків
А ще – під час тренінгу аналізували стратегії управління ризиками, навчались формувати реєстр ризиків, залучати персонал для створення стійкості бізнесу.
Тож протягом двох днів учасники отримали широкий асортимент інструментів, що допоможуть їм впевненіше формувати адженду власного бізнесу.
Тим часом наша серія тренінгів продовжується. Попереду – ще шість дводенних зустрічей з експертами.
Долучайтесь і посилюйте ваші професійні компетенції разом за нами!
Участь у тренінгах є безкоштовною.
Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://entrecomp.pulse.is/
Є питання?! Пишіть на пошту dcci.for.zoom@gmail.com
Довідково
Цю публікацію було створено в рамках швейцарсько-українського Проєкту “Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні”, який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії.
Відповідальність за зміст цієї публікації несе виключно автор. Точка зору автора не обов’язково відображає точку зору донора.