Проєкти Запорізької ТПП для бізнесу представлено під час тренінгу «Основні принципи сталого розвитку малого фермерства: досвід ЄС для України»

Проєкти Запорізької ТПП для бізнесу представлено під час тренінгу «Основні принципи сталого розвитку малого фермерства: досвід ЄС для України»

31 жовтня – 1 листопада в Запорізькому національному університеті в межах проєкту «Євроінтеграція та сталий розвиток сільських територій України як запорука забезпечення продовольчої безпеки в умовах повоєнного відновлення» (NEWAGRO) за Програмою ЄС «Еразмус проходив тренінг «Основні принципи сталого розвитку малого фермерства: досвід ЄС для України».

Під час заходу віце президент Запорізької ТПП Дмитро Антонюк представив напрацювання, можливості системи Палати щодо підтримки агропромислового комплексу. Це проєкти, що сприяють кооперації, платформи міжнародного партнерства (зокрема, Європейська мережа підприємств), участь у роботі Комітету АПК при Торгово-промисловій палаті України.

Загалом до заходу долучились понад 60-ти учасників: фермери, військові та члени їх родин, котрі бажають займатися фермерством, представники українських та іноземних закладів освіти та науки і студентство з різних регіонів України – Вінниччини, Дніпропетровщини, Житомирщини, Запоріжжя, Івано-Франківщини, Львівщини, Миколаївщини, Полтавщини, Рівненщини, Сумщини, Харківщини, Херсонщини, а також м. Києва.

Розпочала тренінг професорка кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку ЗНУ, координаторка проєкту NEWAGRO Світлана Кушнір. У своїй вступній промові вона зробила акцент на цілях і завданнях проєкту, звернула увагу, що головним багатством України є людина. Оскільки в центрі української державності, ресурсів, територій, можливостей, бізнесу, інноваційних ініціатив саме людина є двигуном, що забезпечує не лише економічний потенціал і конкурентноспроможність, а й загалом життєздатність усієї  країни. З вітальними словами до присутніх звернулися перший проректор Запорізького національного університету Олександр Бондар і в. о. декана економічного факультету Валентина Гельман. Представники Запорізької облдержадміністрації, а саме начальник Управління розвитку рослинництва та сільської місцевості Департаменту агропромислового розвиту Олександр Ясинецький і начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Артур Бойко розповіли про стан сільського господарства в Запорізькій області, можливості грантової підтримки та різноманітні програми, направлені на втримання та майбутнє повернення релокованого бізнесу

Для довідки

З 1 жовтня 2023 року Запорізький національний університет виграв грант «Erasmus+» за напрямком Програми ім. Жана Моне – проєкт «Євроінтеграція та сталий розвиток сільських територій  України як запорука забезпечення продовольчої безпеки в умовах повоєнного відновлення» (101127828 — NEWAGRO — ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH). Команда проєкту: координаторка, докторка наук, професорка Світлана Кушнір, доктор наук, професор Олександр Бондар, доктор наук, доцент Дмитро Федчишин, кандидатка наук, доцентка Тетяна Батракова, кандидатка наук, доцентка Наталя Венгерська, кандидат наук, доцент Дмитро Луц. Тренінг організований командою NEWAGRO спільно з представниками Національного «Еразмус+» офісу в Україні, Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької торгово-промислової палати, Запорізького Союзу промисловців і підприємців «Потенціал», Німецько-українського Агрополітичного діалогу (AПД), бізнесу, професорсько-викладацького складу ННЦ «Інститут аграрної економіки» та Подільського державного університету, БФ «СТАБІЛІЗЕЙШЕН СУППОРТ СЕРВІСЕЗ», ГО «ЗАПОРІЗЬКИЙ ПРАВНИЧИЙ АЛЬЯНС», БФ «ЯрославКо».

За матеріалами сайту Запорізького національного університету