Практичний гайд від Галини Перепелиці — сертифікованої тренерки та консультантки з питань доступу на закордонні ринки, технічного регулювання, оцінки та процедур — отримали учасники дводенного тренінгу «Адаптація до законодавчих змін на закордонних ринках: дозволи, операційні процедури, документи, вимоги».
Захід відбувся 30-31 жовтня, продовживши серію онлайн-тренінгів Проєкту «EntreComp+ — підприємницькі компетенції, які дозволяють бізнесу розширити рамки».
Ініціативу реалізують Торгово-промислова палата України, Донецька та Запорізька ТПП в межах проєкту Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні», що реалізується у співпраці з Міністерством економіки України та за підтримки Швейцарії.
Останнім часом відбувається багато нововведень в регуляторному законодавстві, як у національному, так і Європейського Союзу. Є зміни, які впливають на те, як компанія буде вести економічну діяльність, як здійснюватиме експорт.
«Швидкий процес адаптації українського законодавства до стандартів Європейського Союзу, а також зміни та оновлення самого законодавства ЄС це виклик для виробників, який потребує постійного відстеження змін та реагування на них. Для підприємств, які починають процес експорту, розуміння вимог та навички їх аналізу є особливо важливими. Тож питання адаптації до вимог та змін завжди актуальні», — зазначає Галина Перепелиця.
Тренінг надав учасникам необхідні знання для того, щоб їх бізнеси відповідалисучасним регуляторним стандартам і вимогам ринку. Зокрема, експортери харчової продукції дізналися про нові вимоги до авторизації, маркування та наявних обмежень. Експортери нехарчової продукції ознайомились з оновленим законодавством щодо безпечності товарів.
Тренерка акцентує увагу на питаннях, які потребують особливої уваги бізнесу:
- ЄС повертає квоти на товари. У 2024 році спрацювали захисні механізми для 7 груп товарів, 5 з яких вже розподілені. З 1 січня2025 вводяться квоти на 5 груп товарів. Експортерам потрібно переглянути вимоги доступу та підготуватися до введення квот.
- ● Для продукції бджільництва посилені вимоги щодо доступу на ринок ЄС, введені вимоги авторизації потужностей, які потребують виконання певних процедур. З 30 листопада експортувати мед та продукти бджільництва зможуть лише експортери, які додані до переліку.
- З 2025 року походження товарів визначається за правилами модернізованої конвенції ПЄМ. Знайомство з новими правилами потрібно розпочинати вже сьогодні, адаптуючись до нових правил та вимог до документів.
- У липні 2024 року набули чинності зміни щодо реєстрації операторів ринку, потужностей та отримання дозволів. Важливо ознайомитися зі змінами та перевірити наявні дозволи / реєстрації.
- Для виробників нехарчової продукції споживчого сегменту змінюються вимоги до безпечності продукції — набуває чинності регламент про загальну безпечність нехарчової продукції (2023/988), який передбачає складання технічної документації, а також запроваджує значні зміни, які впливають на продаж продукції на маркетплейсах.
- Нові ініціативи ЄС (зокрема, розширена відповідальність виробника) впливають на сегмент текстильної продукції. Нові правила щодо відходів підтримають роздільний збір текстильних відходів, який стане обов’язковим у ЄС з 2025 року.
- Поступово набирає обертів ініціатива з уведення цифрових паспортів продуктів, яка буде застосовуватися щонайменше до 30 категорій продуктів — батареї, текстиль, електроніка, будівельна продукція, меблі, хімічні речовини, інші продукти. Дата застосування — 2026-2030 роки. Це вплине на простежуваність продуктів та нові зобов‘язання для виробників.
Система Торгово-промислових палат і надалі інформуватиме вас щодо актуальних питань ведення експортної діяльності.
Тим часом наша серія тренінгів продовжується. Попереду ще багато важливих тем.
Долучайтесь і посилюйте ваші професійні компетенції разом з нами!
Участь у тренінгах є безкоштовною. Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://entrecomp.pulse.is/
Є питання?! Пишіть на пошту dcci.for.zoom@gmail.com
Довідково
Цю публікацію було створено в межах швейцарсько-українського Проєкту «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні», який впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії.
Відповідальність за зміст цієї публікації несе виключно автор. Точка зору автора не обов’язково відображає точку зору донора.