Вже незабаром стартує практична частина проєкту Запорізької торгово-промислової палати для розвитку органічного виробництва у регіоні. Проєкт реалізується спільно з нашими партнерами – Торгово-промисловою палатою Антверпена-Ваасланда (Бельгія) за підтримки EU4Business.
Протягом найближчих шести місяців заплановані консультації з провідними бельгійськими і українськими експертами, організаціями, що підтримують органічне виробництво. У програмі – вебінари, В2В-зустрічі з виробниками органічної продукції з Бельгії та України. Зокрема, вже на початку 2022 року чекаємо на візит Люка Ван Луверена – старшого радника по зв’язкам з ЄС у Торгово-промисловій палаті Антверпена-Ваасланда.
Під час онлайн-презентації проєкту для керівників запорізьких агрокомпаній віцепрезидент Запорізької торгово-промислової палати Андрій КУЦ презентував основні етапи, заходи, що заплановані найближчим часом. Запорізьких аграріїв консультуватимуть щодо законодавчої бази органічного сільського господарства, сертифікації, експортних можливостей, вимог доступу до ринків ЄС, кожна компанія-учасниця отримає індивідуальні рекомендації від авторитетних експертів галузі. Також запорізькі аграрії можуть запропонувати власні теми для вивчення, що є важливими для них у контексті органічного виробництва. Для цього їм буде запропоновано спеціальне опитування.
У зустрічі взяв участь провідний експерт проєкту Роман МАКУХІН, МВА, експерт з виробництва та збуту органічної продукції.
Роман МАКУХІН зазначає, що створення доданої вартості – це основа органічного виробництва в усьому світі. Також наголошує: «Органіка – це не повернення до стародавніх технологій, навпаки, органічне виробництво передбачає активне використання інноваційних методів». Важливо, що експерт має власний досвід органічного виробництва і готовий активно ділитися ним із запорізькими аграріями.
Зокрема, у зустрічі взяли участь представники агрокомпаній «Комунар», «Аврора», «Степной», ФГ «Деметралєкс», ТМ «Famberry», інші агровиробники. У їх числі є ї компанії, які вже випускають органічну продукцію. Олександр ОРЄХІН, керівник фермерського господарства «Деметралєкс» розповідає, що компанія вже понад два роки тому сертифікувала органічне виробництво овочевих та зернових культур. Планують розвиватися далі, тож фермеру є чим поділитися з колегами та чому повчитися в експертів.
Реалізація проєкту триває. Стежте за анонсами на нашому сайті: www.cci.zp.ua
Довідково
Проєкт реалізується Запорізькою торгово-промисловою палатою і Торгово-промисловою палатою Антверпен-Ваасланд за підримки:
EU4Business: Connecting Companies’ (EU4BCC) управляється Eurochambres і фінансується в рамках ініціативи Європейського Союзу EU4Business. EU4BCC розробляється в рамках Східного партнерства (Східного партнерства), яке було започатковано у 2009 році з метою поглиблення та зміцнення відносин між ЄС та його шістьма східними сусідами (Вірменією, Азербайджаном, Білорусією, Грузією, Молдовою та Україною).EU4Business охоплює діяльність ЄС з підтримки малих та середніх підприємств (МСП) у країнах Східного партнерства. Проект EU4BCC спрямований на підтримку сталого економічного розвитку та створення робочих місць у країнах Східного партнерства, сприяючи зростанню МСП, особливо шляхом сприяння збільшенню торгівлі, заохоченнювнутрішніх інвестицій та зміцненню ділових зв’язків з компаніями.