Президент Eurochambres Люк Фріден скликав сьогодні вранці позачергове засідання Ради директорів після вчорашнього саміту Європейської Ради щодо кризи в Україні.
Eurochambres рішучіше засуджує військову агресію Росії проти України. Насамперед, це неспровоковане вторгнення в суверенну державу ставить під загрозу безпеку українців, як ми вже сумно спостерігаємо.
Європейська мережа торгових палат висловлює рішучу підтримку та солідарність колегам в ТПП України, підприємницькій спільноті країни та всім громадянам України.
Ця агресія також є серйозною загрозою європейській безпеці та стабільності в цілому. Як загальноєвропейська асоціація торгово-промислових палат, членами якої є не лише Україна, а й Росія, Eurochambres переконана, що торгівля об’єднує людей, долаючи політичні та культурні бар’єри, підвищуючи процвітання та зміцнюючи безпеку. Але торгівля спирається на заснований на правилах міжнародний порядок, який дії Росії підривають.
Палати підтримують однозначну та нерушиму відповідь, включаючи економічні санкції, з боку ЄС на цей односторонній акт війни з боку Росії.
Санкції ЄС справді впроваджуються у координації з міжнародними партнерами. Eurochambres закликає впроваджувати ці заходи цілеспрямовано та ефективно, щоб мінімізувати побічну шкоду для європейської економіки.
Ми не повинні ігнорувати той факт, що Європа в цілому все ще перебуває на ранніх стадіях постпандемічного економічного відновлення, або ігнорувати вплив зростання вартості енергоносіїв та порушення ланцюга поставок на наші компанії.
Національні палати надають постійні та негайні консультації допомогаючи компаніям, що працюють у регіоні, і багато хто з них зв’язуються з Палатою України, щоб запропонувати підтримку.
Ми також закликаємо державні установи захищати бізнес і критично важливу інфраструктуру від потенційних заходів у відповідь, таких як кібератаки. Палати співпрацюють з членами, щоб гарантувати впевненість, що вони залишаються пильними та усвідомленим щодо таких загроз.
Впевненість у тому, що разом ми сильніші, лежить в основі європейської парадигми з кінця Другої світової війни.
Це переконання має сформувати нашу відповідь на дії Росії та наші зусилля підтримати Україну в ці найскладніші часи.