Вебінар «Військові дії як форс-мажор та умова невиконання договірних зобов’язань». Відеозапис

17 травня відбувся безкоштовний вебінар на тему «Військові дії як форс-мажор та умова невиконання договірних зобов’язань українських контрагентів». Експертна зустріч є частиною серії навчально-консультаційних заходів для бізнесу, що реалізується Запорізькою торгово-промисловою палатою за підтримки Програми розвитку ООН та Європейського Союзу.

Спікер заходу – Микола ЛАРІН, керівник проєктів Асоціації експортерів і імпортерів «ЗЕД», експерт у галузі міжнародної торгівлі.

«Введення військового стану в Україні та російська агресія, що продовжується щодо нашої країни, значно ускладнили роботу українських експортерів та імпортерів, у тому числі й у питанні виконання договірних зобов’язань за вже укладеними ЗЕД-контрактами, а також новими експортно-імпортними контрактами. Під час вебінару розбирали у питання форс-мажору відповідно до зовнішньоекономічних контрактів, а також розглянули деякі можливості щодо невиконання договірних зобов’язань українських контрагентів згідно з ЗЕД-контрактами», – коментує Микола ЛАРІН.

Зокрема, спікер навів загальну формулу форс-мажору, правило трьох «Н»:

Якщо хоча б один з пунктів договору не виконується і сторона посилається на форс-мажор, вона повинна довести:

  • Надзвичайність події (перешкода поза контролем сторони)
  • Непередбачуваність події (не можна було прийняти до уваги під час укладання договору)
  • Неможливість уникнення та подолання наслідків події (не можна перебороти наслідки перешкоди)

Що треба брати до уваги відносно форс-мажору при заключенні ЗЕД-контракту? – теж зазначено під час вебінару. Зокрема, це особливості контракту, особливості транспортної системи, тип транспорту, маршрут перевезення, вид продукції, ризики природних катаклізмів, умови поставки, застосовне право, країна контрагента, політична ситуація в регіоні, валюта контракту.

Нагадаємо в умовах воєнного стану порядок засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) спрощено.

З метою позбавлення обов’язкового звернення до ТПП України та уповноважених нею регіональних ТПП  і підготовки пакету документів у період дії воєнного стану, на сайті ТПП України 28.02.2022 року розміщено загальний офіційний лист ТПП України щодо засвідчення форс-мажорних обставин.

Детальніше:

https://www.cci.zp.ua/proczedura-zasvidchennya-fors-mazhornyh-obstavyn-rozyasnennya/

Відеозапис вебінару ви можете переглянути за посиланням:

Заключні вебінари навчального курсу відбудуться 19 – 20 травня, присвячені роботі українських підприємців з партнерами з Китайської Народної Республіки. Початок об 11.00.

Обов’язкова реєстрація за посиланням: cutt.ly/PFrZMhA

Додаткова інформація за тел.: +38 050 484 1197, e-mail: oso@cci.zp.ua

Нагадаємо, навчальний курс реалізується у межах проєкту «Антикризова платформа «Єднаємо регіональний бізнес – перемагаємо разом!» за підтримки Програми розвитку ООН та Європейського Союзу в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Програмою передбачено роз’яснення податкових змін, запроваджених в українському законодавстві з метою підтримки економіки, питання трудових правовідносин, форс-мажорних обставин. Окремий важливий блок курсу – робота в умовах зміни транспортних потоків та ланцюгів поставок, а тому – організація логістики, експорту та імпорту, перебудова ланцюгів доданої вартості.