Україна має позитивну динаміку щодо виконання рекомендацій Єврокомісії, необхідних для подальшої руху до членства в ЄС після отримання статусу кандидата. На цьому наголосила Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час онлайн-заходу, організованого Центром «Нова Європа». – Про це повідомляє “Євроінтеграційний портал”.
«Ми розуміємо, що включення деяких рекомендацій мало політичний характер, тому вони не були детально пропрацьовані в Європейській комісії. Відтак з початку липня ми почали двосторонні консультації з Єврокомісією, аби напрацювати розуміння, як ми спільно бачимо виконання кожної з рекомендацій. Тому все, що ми робимо зараз внутрішньо, воно відповідає нашим домовленостям з ЄС щодо кожної з рекомендацій», – пояснила Віцепрем’єрка.
Коментуючи виконання окремих рекомендацій, Ольга Стефанішина відзначила прогрес щодо ухвалення законодавства про медіа, адже чинне законодавство відображає реалії 1990х років.
«Проведено детальну експертизу щодо відповідності тексту законопроєкту «Про медіа» Директивам ЄС. Сподіваємось, що законопроєкт буде підтриманий ближчим часом в парламенті і ми почнемо його готувати до другого читання», – сказала Ольга Стефанішина.
У виконанні рекомендацій щодо боротьби з відмиванням грошей за стандартами FATF Україна та Єврокомісія визначили перелік рішень, які будуть пріоритетними для оцінки прогресу України. За словами урядовиці, державні органи влади вже мають необхідні напрацювання щодо відповідних законодавчих і підзаконних актів.
Ольга Стефанішина також підкреслила важливість призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, прогресу щодо запуску роботи конкурсної комісії з відбору директора НАБУ та підготовки законодавства щодо відбору суддів Конституційного суду.
Директорка Центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук зазначила, що коли ЄС надав Україні статус кандидата, то фактично перекинув м’яч на частину поля України. Вона також висловила сподівання, що виконання рекомендацій Єврокомісії буде злагодженою грою влади та громадянського суспільства.