2 вересня відбувся другий бізнес-тур до Прикарпаття в рамках проєкту «Розвиток бізнес сектору України», який спільно реалізують Івано-Франківська торгово-промислова палата, Запорізька ТПП, команди інших регіональних палат за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Виробництво сирів та чаю, кахелю, керамічних виробів та ліжників, нові технології та цікаві підходи до власної справи – виробники Івано-Франківської області щиро ділилися з учасниками з інших регіонів України своїм досвідом і напрацюваннями.
Запорізький регіон представили керівники ТОВ «Агролідер-2020» (компанія спеціалізується на виробництві крафтових м’яких та твердих сирів), фермерського господарства “ФІТО АЗОВ” (вирощування та заготівля лікарських рослин). Також успішні підприємства Івано-Франківщини відвідала Владислава Панасенко, очільниця Фонду держмайна України у Запорізькій області.
“Участь у цьому заході дозволила не тільки познайомитись з організацією бізнесу в іншому, наразі більш безпечному, регіоні України, але й визначити для себе нові напрямки співпраці з місцевим підприємництвом – розповіла Владислава Панасенко. – Сьогодні маємо зрозуміти, що можемо запропонувати бізнесу на приватизацію та в оренду для розвитку на Запоріжжі власної справи, враховуючи воєнний стан та перебування значної частини області під окупацією”.
Збій каналів збуту, зростання цін, втрата клієнтів та, навіть, фізичні пошкодження будівель і споруд власного виробництва – це не єдине, від чого страждають підприємці з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Саме тому виникла необхідність в пошуку нових можливостей, партнерств, контактів та співпраць.
«Розуміючи те, що значна частина підприємств втратила ті чи інші елементи в своїй господарській діяльності, які раніше дозволяли бізнесу функціонувати повним ходом, ми знайшли спосіб посприяти розвитку бізнес-середовища – напрацювали проєкт, який дає змогу керівникам підприємств приїхати в нашу область та спробувати побудувати нові зв’язки», – розповідає керівниця проєкту «Розвиток бізнес сектору України» Леся Круп’як.
Прикарпаття займає роль тилової області, а тому представники бізнес-середовища радо ділилися з колегами нюансами свого виробництва. Мова йшла й про започаткування власної справи, про етапи виробництва, про ризики і загрози в поточній діяльності тощо.
Загалом захід зібрав близько 40 учасників з 9-ти областей.
До речі, бізнес-туру, присвяченому крафтовому виробництву, передував візит в сегменті сільськогосподарської обслуговуючої кооперації та органічного сільськогосподарського виробництва, який відбувся у серпні. Захід зібрав близько 40 учасників з Донецької, Харківської, Запорізької, Дніпропетровської, Чернігівської, Полтавської та Одеської областей.
Запорізькі фермери взяли участь у бізнес-турі до Прикарпаття
Нагадаємо, що проєкт реалізовує команда ТПП за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). В цілому проєкт триватиме пів року та міститиме в собі 9 бізнес-турів. Наступний відбудеться серед представників крафтового виробництва. Усі заходи мають стати трампліном для майбутньої співпраці, створення спільного продукту, нових комерційних підприємств, нових ринків та великих міжрегіональних ініціатив задля економічного добробуту України в непростий час.
Фото: «GALKA», «ПІК»