Тривають бізнес-тури до Прикарпаття, у яких беруть участь і запорізькі підприємці. Цього разу у фокусі уваги – деревообробна галузь та меблева промисловість. Діловий візит став можливим завдяки участі Запорізької торгово-промислової палати – разом з колегами з інших регіональних палат – у програмі «Розвиток бізнес-сектору України».
Голова фермерського господарства Фітоазов Василь Тютюник (Запорізька область) вже не вперше стає учасником бізнес-туру до Прикарпаття. Підприємець коментує:
«На запрошення Запорізької ТПП мали змогу взяти участь у бізнес-турах до Івано-Франківської області. Надзвичайно цікаві та корисні події, знання, знайомства. Знайшли партнерів та започатковуємо нові проєкти».
Фермерське господарство Фітоазов займається вирощуванням та заготівлею лікарських рослин для фармацевтичної, косметичної та спиртової галузей. Асортимент налічую близько 230 рослин. Продукція проходить сертифікацію, використовується виробниками України та експортується у 12 країн світу.
Деревообробна галузь може стати новим напрямом діяльності для підприємства.
Загалом близько 30 учасників бізнес-туру побачили, як працюють з деревом прикарпатці та перетворюють цю справу в успішний бізнес. В рамках проєкту «Розвиток бізнес сектору України», вони познайомилися з процесом виробництва фанери, дерев’яної тари, елітних меблів; як застосовують художню ручну роботу в різьбярстві.
Івано-Франківщина – це область, де широко розвинена деревообробна галузь.
Вміння раціонально використовувати природні ресурси, ефективно управляти деревообробним та меблевим бізнесом – це вже сильна сторона місцевих підприємців. Сьогодні вони ділилися досвідом з власниками підприємств, що також працюють з деревом, та які приїхали з прифронтових територій.
Івано-Франківщина приймає бізнес-делегацію вже не вперше. Підприємці з різних куточків України уже відвідали успішні підприємства у сфері сільського господарства, харчопереробної промисловості, крафтових виробництв, індустрії гостинності та туризму, а також представники великого бізнесу розповідали про свою діяльність.
Наприклад, підприємець Василь Семко займається різьбярством вже 25 років, він виготовляє меблі, портрети, а також працює в сакральному мистецтві. Також став переможцем конкурсу «Битва різьбярів» і має чим поділитися з колегами.
«Щоб займатися будь-якою справою, перш за все, потрібне бажання. Навіть не талант, а тільки сильна мотивація може забезпечити справі успіх», – прокоментував він.
Війна негативно вплинула на всі сфери бізнесу, навіть в мирному селищі Перегінську місцеві підприємці зазнали втрат.
«До війни ми мали більше працівників, працювали на весь ринок України та співпрацювали з партнерами з Дніпра, Харкові, Миколаєва та з іншими містами, де йдуть воєнні дії. Зараз багато чого змінилося. Багато партнерів закрили свою справу і пішли на війну, на фронт, воювати за нашу країну. І ми, відповідно, працюємо зараз, щоб триматися на плаву. Але інакше ніяк», – сказав власник підприємства, що займається виготовленням меблів Олег Рошко.
Варто відзначити, що проведення цих заходів стало можливим завдяки проєкту «Розвиток бізнес-сектору України», що реалізовує команда ТПП за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).