«Барометр Бізнесу» від Торгово-промислової палати України: підсумки серпня 2024

«Барометр Бізнесу» від Торгово-промислової палати України: підсумки серпня 2024

Барометр бізнесу демонструє перші ознаки стабілізації після тривалого періоду негативних очікувань:

У серпні 2024 року загальний індекс Барометру бізнесу піднявся до 40,8 пунктів, що вище показника в липні 2024 року на 0,8 пунктів.

Після чотирьох місяців зростання негативних очікувань спостерігається їх стабілізація. Суттєве покращення зафіксовано в будівельному секторі (57,8 пунктів, ⇧+5,3).

У секторі торгівлі значно зменшилися негативні очікування (47,0 пунктів ⇧+12,2), а у секторі виробництва відзначається поступове покращення (38,5 пунктів, ⇧+1,7).

Найбільш напруженою залишається ситуація в секторі послуг (38,0 пунктів, ⇩-8,2).

Позитивні очікування фіксуються лише серед великих підприємств (52,9 пункти, ⇧+4,2).

Мікро, малі та середні бізнеси демонструють більш обережний погляд на майбутнє, що відображається у значеннях Барометру, які не перевищують 41 пункт.

Експортери також показують пом’якшення песимістичних настроїв (37,8 пунктів, ⇧+0,5).

Результати опитування щодо приєднання до «Клубу білого бізнесу» (ПЗУ №11084)» відображають неоднозначне сприйняття ідеї. Більшість респондентів (41%) визнали, що не знайомі з деталями Законопроєкту №11084, що свідчить про недостатню поінформованість громадськості щодо ініціативи. Серед тих, хто має певну думку, приблизно 19% позитивно оцінюють участь у “клубі”, вважаючи, що переваги є вагомими. Водночас 16% респондентів готові приєднатися, але лише за певних умов, що підкреслює важливість чітких критеріїв і прозорості процесувступу. Менша частина опитаних (13%) скептично ставиться до ідеї, припускаючи, що “клуб” може бути призначений для обраної групи осіб, що може породжувати відчуття нерівності. 11% респондентів взагалі виступають за рівні умови для всіх, що відображає прагнення до справедливості та недопущення привілеїв для окремих груп.

Щомісячно, крім регулярного опитування, респонденти можуть відповісти на «гаряче» питання місяця та звернутися на гарячу лінію ТПП України. Опитування проводиться у верифікованих чат-ботах в Telegram та Viber і потребує лише 2 хвилини часу.