Інформаційну зустріч «Діалог влади та бізнесу», організовану 4 квітня Запорізькою облдержадміністрацією, присвятили питанням взаємодії науки та бізнесу, ініціативам, що сприяють розвитку інновацій.
У числі спікерів і учасників заходу – партнери Запорізької торгово-промислової палати, представники компаній – членів Палати.
У грудні 2024 року в рамках угоди між Державною організацією «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» (IP офіс) та Запорізькою торгово-промисловою палатою створено Центр підтримки технологій та інновацій (TISC).
Начальниця відділу координації грантової діяльності IP офісу Галина Штогрин розповіла учасникам зустрічі про цей важливий інструмент підтримки інноваційної діяльності через призму інтелектуальної власності.
Мережа TISC – це міжнародний проєкт підтримки винахідництва, інновацій та стартап-проєктів, започаткований Всесвітньою організацією інтелектуальної власності. Метою є надання консультацій та підтримки у сфері права інтелектуальної власності в Україні та за кордоном, а також підвищення обізнаності щодо набуття, використання та захисту інтелектуальної власності серед представників малого та середнього бізнесу, стартапів, винахідників та креативних індустрій. Сьогодні в Україні діє 47 таких Центрів.
Презентовано Європейський цифровий інноваційний хаб Запоріжжя (ZP EDIH) – спільний проєкт Національного університету «Запорізької політехніка», Запорізької ТПП, Запорізького кластеру ІАМ та ГО «Інститут вивчення кібервійни».
ZP EDIH представив проректор НУ «Запорізька політехніка» Руслан Куликовський.
Учасники познайомилися з можливостями, які ZP EDIH відкриває для бізнесу, громадського сектору та державних установ у процесі цифрової трансформації.
– Європейський цифровий інноваційний хаб Запоріжжя здійснює тестування перед інвестуванням. Що це означає? Будь-який представник бізнесу або державних органів може звернутися до хабу зі своєю ідеєю чи бізнес-пропозицією і протестувати її перед тим, як вкладати кошти в її впровадження. Хаб також надає освітні послуги для підвищення кваліфікації працівників та установ у сферах, що відповідають потребам регіону та сприяють їх цифровій та екотрансформації. Малий і середній бізнес може звернутися до нас за підтримкою у пошуку інвесторів та джерел фінансування для інвестицій у цифровізацію, – повідомив керівник хабу Руслан Куликовський.
Співпраця з ZP EDIH відкриває широкі можливості для залучення фінансування, розширення ринків збуту та формування високопрофесійних кадрів.
Про хмарні технології та переваги їх використання для бізнесу розповів керівник відділу продажів ТОВ «Гігаклауд» Олександр Рижий.
Керівниця Центру штучного інтелекту на базі Запорізького національного університету, завідувач кафедри комп’ютерних наук Запорізького національного університету Галина Шило розповіла про діяльність Центру штучного інтелекту на базі Запорізького національного університету.
– Наш центр займається впровадженням технологій штучного інтелекту у державний і приватний сектори економіки, в операційні та управлінські практики приватних, державних, комунальних установ, організацій, закладів Запорізького регіону задля підвищення ефективності їхньої діяльності, зокрема, й в умовах воєнного стану, – зауважила керівниця центру Галина Шило.
Учасники зустрічі мали змогу отримали презентаційні матеріали про діяльність компаній та наукових установ. А начальниця Запорізького обласного центру зайнятості Зінаїда Бойко запропонувала підприємцям співпрацю щодо навчання та перенавчання персоналу із залученням державних програм.
Проєкт «Діалог влади та бізнесу» продовжується. Про наступні зустрічі можна дізнатися на інформаційних ресурсах голови Запорізької облдержадміністрації Івана Федорова, Запорізької ОДА та Запорізької ТПП.




