Експорт рослинної продукції: поради Держпродспоживслужби

Україна займає провідні позиції у світовому співтоваристві як країна-експортер зерна та продуктів рослинного походження. Про це повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Як зазначено, для покращення своїх позицій на світовому ринку дуже важливими умовами є:

  • збереження високої якості та безпечності української продукції;
  • відповідність вимогам країн-партнерів у міжнародній торгівлі (зокрема й фітосанітарним вимогам).

Як інформує Держпродспоживслужба, деякі країни вимагають того, щоб до сільськогосподарської продукції застосовували фітосанітарні процедури та проведення фітосанітарної експертизи у період вегетації рослин.

Для проведення обстежень суб’єкт господарювання повинен завчасно звернутися до територіального органу Держпродспоживслужби із заявою на проведення фітосанітарних процедур та/або заявою про встановлення, підтвердження підтримання, поновлення офіційного статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільної від регульованих шкідливих організмів або шкідливих організмів.

Останню подають, у разі, якщо фітосанітарними заходами країни-імпортера або міжнародними договорами України передбачено, що об’єкти регулювання повинні походити із зон, місць і (або) ділянок виробництва, вільних від певного(их) карантинного організму або від певного шкідливого організму.

Держпродспоживслужба повідомила, що для проведення фітосанітарної експертизи (аналізів), а саме: вірусологічної, бактеріологічної експертизи методом імуноферментного аналізу (ІФА) та полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) необхідно звертатися до лабораторії з врахуванням відповідної сфери акредитації лабораторії.

Відомості щодо сфер акредитації лабораторій оприлюднено на офіційному вебпорталі Національного агентства з акредитації України.