EntreComp+ Навчання допомагає підприємцям розширити рамки

EntreComp+ Навчання допомагає підприємцям розширити рамки

Проєкт Торгово-промислової палати України, Донецької і Запорізької ТПП «EntreComp+ — підприємницькі компетенції, які дозволяють бізнесу розширити рамки» добігає завершення. Протягом двох місяців спільно з запрошеними експертами ми поширюємо кращий досвід бізнес-діяльності, допомагаємо опанувати навички, необхідні для побудови власної справи. Сподіваємось, що всі учасники програми будуть розвиватися і надалі.
Рамка EntreComp+ — це стандартизований набір компетенцій для підприємців, який розроблений Європейською комісією. Його мета — вдосконалення підприємницьких навичок. В Україні адаптована версія презентована навесні цього року. Експерти доповнили її новими компетенціями, пов’язаними з розвитком цифрових технологій, важливістю адаптації та постійного самовдосконалення.
Серед цих навичок — навчання протягом усього життя. Зокрема, експерти радять:
• аналізувати особисті знання і вміння для виявлення потенційних прогалин і зон для розвитку;
• бути відкритим до нових ідей, навичок та технологій, щоб залишатися конкурентоспроможним;
• шукати та використовувати різні можливості для особистого розвитку: від курсів до практичного досвіду та наставництва;
• ставитися до свого особистого та професійного розвитку з відповідальністю;
• розвивати культуру самооцінки та самовдосконалення.
Тренінги, експертні зустрічі у межах Проєкту ще раз підтвердили, що українські підприємці, початківці прагнуть і вміють навчатися. Ми запитали у них про роль навчання у їх професійному зростанні, переваги і можливості, які надає вивчення нового.
Учасники Проєкту — про навчання


Артем Пархоменко, 15 років займається аналізом та впровадженням змін для різних бізнесів, від сервісних компаній до виробництва. Пройшов шлях від продавця та помічника бухгалтера до директора з розвитку виробничого підприємства та бізнес-консультанта.
Пан Артем розповідає:

«Досвід роботи на різних рівнях та у різних галузях дозволив мені сформувати широке розуміння побудови бізнесів та допомагає знаходити можливості та шляхи розвитку. У той же час, постійне навчання дозволяє поглиблювати знання та перетворювати практичний досвід у системне бачення.
Постійне навчання та власний розвиток вважаю критичною необхідністю в часи швидких змін та високої конкуренції. У сучасному світі рік без розвитку — це рік відставання. Необхідно знаходити баланс між роботою, особистим життям та розвитком, тому за можливості беру участь в офлайн- та онлайн-заходах.
Навчання допомагає тримати руку на пульсі, а необхідність покращити свої знання часто з’являється вже під час роботи над певним проєктом. Наприклад, для реалізації завдань з розвитку на виробничому підприємстві спеціально проходив навчання з енергоменеджменту, охорони праці, валідації виробничих процесів, галузевої стандартизації. Для ефективної роботи на органічному виробництві отримував знання з харчової безпеки. Так само і в інших напрямах — всюди потрібно підвищувати власну кваліфікацію.
Можу впевнено стверджувати, що постійна відкритість до викликів та готовність навчатись дозволяє тримати високу планку в конкурентному професійному середовищі, встановлювати нові ділові знайомства, знаходити бізнес-партнерів».
Про проєкт «EntreComp+ — підприємницькі компетенції, які дозволяють бізнесу розширити рамки» бізнес-консультант дізнався з розсилки Торгово-промислової палати України, за новинами якої регулярно стежить.
«Сподобались обрані теми, компетентні залучені експерти, якісні презентаційні матеріали. Складно щось виокремити, але особисто для мене була дуже актуальною інформація щодо виходу на експорт, розгляд європейських сайтів для експортерів. Також є актуальною тема використання ШІ у бізнесі, інші корисні теми.
Тренінг з експорту розширив знання щодо дій для підготовки до експорту, аналізу конкурентів, на тему застосування штучного інтелекту — звернув мою увагу на застосування ШІ у створенні презентації. Тренінг з розробки стратегії стійкості дозволив поглянути на процеси під іншим кутом зору. Раніше вже проходив навчання і розробляв стратегію стійкості, але після тренінгу отримав ідеї щодо її покращення. Особливу увагу зараз викликає тема фандрайзингу і грантрайтингу для бізнесу та громадського сектору.
ТПП залучають якісних експертів-практиків, тож знання є актуальними та корисними», – ділиться враженнями пан Артем.


Ганна Рубан, власниця виробництва натуральної косметики під торговою маркою WISE WISH зараз працює в Ужгороді. До Закарпаття підприємиця разом із родиною переїхала з Дружківки Донецької області.
«Ми втратили виробництво і через півтора року після повномасштабного вторгнення змогли релокуватись до Закарпатської області. Відновити родинний бізнес на новому місці допомогла грантова підтримка», — розповідає пані Ганна.
Власниця українського бренду натуральної косметики — професійний провізор-технолог, фармацевт, освіту отримала в Запорізькому державному медико-фармацевтичному університеті за спеціальністю «Технологія парфумерно-косметичних засобів», є авторкою косметичних формул засобів для тіла, шкіри та волосся.
У Дружківці Ганна працювала у мережі аптек, після закриття якої у 2014 році почала замислюватись над відкриттям власної справи. Стала займатись виготовленням косметики, розробляти власні рецептури, спочатку – дарувала друзям і знайомим, а в 2017 році почала працювати як підприємиця.
«Прагну брати участь у багатьох освітніх програмах, які сьогодні пропонують бізнесу, навчаюсь постійно. Зокрема, увійшла до 30-ки кращих за результатами проєкту “Компас”, нещодавно отримала грантову підтримку.

Дізнаюсь про нові знання та досвід під час проєкту Торгово-промислових палат, присвяченого підприємницьким компетенціям.
Завдяки таким програмам є можливість працювати з менторами, експертами. Зокрема, мене дуже цікавить тема реклами і просування продукції. Адже переважно реалізуємо нашу продукцію через сайт і соціальні мережі. Надзвичайно важливими сьогодні є рекомендації з антикризового менеджменту, консультації з використання штучного інтелекту. Дуже зручно, що всі матеріали, презентації проєкту можна переглянути на сайті.
Коли я була початківцем, таких широких можливостей експертної підтримки не було. Я платила гроші за те, щоб мені розказали, як вести бухгалтерію, в іншому розбиралась самостійно. Тож рекомендую користуватись такими пропозиціями», – зазначає пані Ганна.


Серед учасників Проєкту «EntreComp+ — підприємницькі компетенції, які дозволяють бізнесу розширити рамки» — представники промислових компаній з поважною історією. Зокрема, приватного акціонерного товариства «Запоріжсклофлюс» — виробника силікату натрію (брили), одного з найбільших світових виробників зварювальних плавлених флюсів, веде свою історію з 1947 року. Підприємство є членом ТПП України і Запорізької торгово-промислової палати.
Андрій Нетяга, заступник генерального директора з комерційних питань і маркетингу ПрАТ «Запоріжсклофлюс» розповідає:
«За можливості завжди беру участь у таких освітніх платформах. Всі теми курсу є дуже важливими для бізнесу. Окремо відзначу експортний напрям, тему застосування штучного інтелекту. Додатковий плюс — можливість переглянути відео і презентації у запису.
Після тренінгу, присвяченого експортному просуванню за допомогою електронних майданчиків, хочемо приділити більше уваги цьому питанню, зокрема, за допомогою експертів Запорізької ТПП плануємо створити профіль компанії на Європейській мережі підприємств (EEN).
Також шукаємо новий напрям виробництва, який буде затребуваним сьогодні. Тож експертна допомога завжди важлива».
Як бачимо, навчання є цінним і для великих виробництв, і мікробізнесу. Їх об’єднує прагнення не зупинятись, використовувати можливості, дізнаватись нове і впроваджувати ці знання у своїй діяльності.
Система Торгово-промислових палат завжди готова підтримувати бізнес на цьому шляху.

Довідково

Цю публікацію було створено в межах швейцарсько-українського Проєкту «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні», який впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії.Відповідальність за зміст цієї публікації несе виключно автор. Точка зору автора не обов’язково відображає точку зору донора.