Комітет підприємців малого та середнього бізнесу при ТПП України за участі представників бізнес-спільноти, підприємців, експертів на черговому засіданні розглянув звернення представників бізнесу щодо необхідності нормативного врегулювання питання перетину державного кордону підприємцями для досягнення їх господарських цілей під час дії правового режиму воєнного стану.
Учасники засідання зазначили, що наразі існує потреба у сприянні відвідування підприємцями міжнародних конференцій, профільних виставок, семінарів, тренінгів,інших офіційних тематичних заходів профільних підприємств за кордоном, які пов’язані з їх підприємницькою, професійною діяльністю.
Певні обмеження, які існують для перетину кордону в умовах дії воєнного стану, негативно впливають на ведення бізнесу, перешкоджають розвитку підприємництва в Україні, а фізична світова ізоляція підприємців призводить до зниження економічного потенціалу України.
На сьогодні, умови для перетину кордону громадянами України чоловічої статі від 18 років до 60 років визначені у Правилах перетину державного кордону громадянами України, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року No57, якими визначено вичерпний перелік осіб, що мають правона перетин державного кордону під час дії воєнного стану на території України.
Однак, у переліку відсутня категорія власників та керівників підприємств, що мають намір реалізувати власні господарські потреби шляхом відвідування заходів або іноземних підприємств, які пов’язані з їх підприємницькою діяльністю.
Відтак, підприємці обмежені у праві сприяти становленню та розвитку власної галузі, що призводить до зменшення експортного потенціалу. Відсутність розвитку, брак нових ідей негативно впливають на розвиток
економічного потенціалу України, що має вплив і на здатність протистояти зовнішньому ворогу.
За результатами обговорення, до Кабінету Міністрів України направлені пропозиції з проханням доповнити відповідним пунктом Правила перетину державного кордону громадянами України, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року No57, а саме: особами, що запрошені до участі у міжнародній конференції, профільній виставці, іншому офіційному заході та мають відповідні підтверджуючі документи.