Консорціум Торгово-промислової палати України, Донецької і Запорізької ТПП продовжує знайомити вас з історіями українських компаній, які демонструють професійний підхід до розвитку бізнесу, стійкість і витривалість. Спільний проєкт має назву «EntreComp+ — підприємницькі компетенції, які дозволяють бізнесу розширити рамки» і реалізується в межах проєкту Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні», що реалізується у співпраці з Міністерством економіки України та за підтримки Швейцарії.
Наша сьогоднішня публікація — про досвід сучасної інжинірингової компанії, системного інтегратора роботизованих комплексів, що працює у Запоріжжі з 1992 року. Підприємство спеціалізується на наданні інженерно-технічних послуг, розробці технологій, пов’язаних із розвитком і становленням різних зварювальних виробництв. Успішно вирішує завдання будь-якої складності в сфері проєктування, інжинірингу, розробки технологій зварювання, інтеграції та запуску роботизованих зварювальних комплексів. Має власний виробничо-технічний центр з повною діагностичною базою для вивчення адитивних технологій 3D-друку.
Ми поцікавились у директора ТОВ «ТРІАДА ЛТД» Кирила Красносельського, як виживає компанія в умовах війни, що допомогло вистояти протягом найтяжчого 2022 року, а тепер розвиватися і впроваджувати нові проєкти.
— Пане Кирило, розкажіть, як змінилася робота компанії в умовах війни?
— Ми багато в чому трансформувались, перелаштувались. Частково нам допоміг режим карантинних обмежень, який підштовхнув нас активніше впроваджувати онлайн-технології, цифрові сервіси. З початком повномасштабного вторгнення ми, як і переважна більшість українських компаній, пережили спад, але нам вдалось мобілізувати колектив, налагодити ефективну комунікацію і крок за кроком продовжувати працювати.
Підтримували один одного, об’єднувались, аналізували, які послуги зараз будуть затребуваними, вивчали нові ринки. Приблизно через три місяці після повномасштабного вторгнення нам вдалося досягти стабілізації ситуації, а вже у 2023на початку 2024 року ми вийшли на показники, які мали до початку повномасштабного вторгнення.
— Які саме рішення були прийняті?
— Ми зробили більший акцент на роботизацію і послуги у галузі роботизації, яких потребували українські підприємства. Не кожна компанія може дозволити собі придбати зварювальний робот, тож ми почали активніше надавати аутсорсингові послуги — на своєму роботі виконували зварювання деталей на замовлення, а також виконували роботи з налагодження адитивних технологій (3D) — напрям, який ми почали розвивати ще до повномасштабної війни.
Більше сконцентрувались на внутрішньому ринку, адже під час воєнного стану нам складно експортувати, тому що наша специфіка передбачає безпосередні виїзди фахівців на виробництво замовника. З експорту поки що залишились тільки консультаційні послуги, а також обслуговування роботизованих комплексів європейських компаній, що працюють в Україні.
До того ж, почали активніше надавати підтримку компаніям, з якими працювали раніше. Запропонували додаткові сервіси, послуги з роботизації, виконували налагодження і консультаційний супровід. Завдяки цьому ми отримали нові проєкти.
До речі, 3D-зварювання команда фахівців «ТРІАДА ЛТД» розпочала вивчати у 2019 році завдяки підтримці однієї з міжнародних програм. Взявши участь у грантовій програмі, вибороли грант на вивчення та впровадження адитивних технологій в аерокосмічній галузі, отримали необхідне обладнання. Тож у 2022-й рік ми увійшли з напрацюваннями, які дозволили поставити цю діяльність на потік.
«Вирощені» нами за допомогою 3D-технологій вироби з металу стали затребувані аерокосмічною, іншими галузями. Це сфера, яка з часом буде тільки набирати обертів.
— Якими ще проєктами пишаєтесь?
— Масштабний проєкт, який вдалось реалізувати в умовах війни, — проєкт унікального роботизованого комплексу для ведення процесів і TIG, і MIG/MAG зварювання. Простою мовою, це комплекс, який може зварювати всі типи металів і сплавів, які тільки існують. Таке обладнання — поки що єдине в Україні. До складу комплексу входить лазерна система слідкування за зварювальним швом в режимі онлайн. Є сенсорна панель налаштування і керування комплексом, в яку можна завантажувати 3d-версії деталей, інструкції тощо.
— Знаємо, що «ТРІАДА ЛТД» — компанія, яка активно бере участь у партнерських проєктах. Як допомагають бізнесу об’єднання?
— Наше підприємство є членом Торгово-промислової палати України, Запорізької ТПП, Кластеру «Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування», Українського кластерного альянсу, Асоціації підприємств промислової автоматизації, інших бізнес-спільнот.
Переконаний, що завдяки бізнес-асоціаціям ми можемо розширювати контакти, вирішувати складні питання, які кожна компанія поодинці не може подужати, лобіювати інтереси бізнесу, зокрема, у діалозі з владою.
Приклад співпраці з державними органами — наша робота з командою Міністерства цифрової трансформації. Під час їх візиту до Запоріжжя вивчались можливості розвитку роботизації, створення відповідної спеціалізації у «Запорізькій політехніці». Ми дуже підтримуємо цю ідею як можливість для молоді навчатися і розвивати цей напрям у майбутньому.
Зокрема, ми брали участь у робочій групі з розробки законопроєкту щодо стратегії розвитку роботизації в Україні. Зараз документ готується до розгляду Верховною Радою.
Також зараз створюємо Науковий парк, виступаємо його співзасновниками.
— Як співпрацюєте з освітніми закладами?
— Наші партнери — Національний університет «Запорізька політехніка» та професійно-технічні заклади міста Запоріжжя. Надаємо свої площі, сучасне обладнання для того, щоб студенти могли навчатися, виконувати лабораторні роботи. Також на основі нашої виробничої інформації відбувається захист наукових робіт. В цілому, завжди прагнемо підтримати і допомогти молоді отримати якісні практичні знання і досвід.
— Наш проєкт присвячено підприємницьким компетенціям. Які якості, навички Ви б порадили розвивати тим, хто мріє про власний бізнес?
— Важливо вміти об’єднувати колектив, бути лідером, постійно розвиватися, бути в курсі новинок у своїй галузі і прагнути їх впроваджувати, навчатися.
Якщо є гарна вдала ідея, не зупиняйтесь. На реалізацію перспективного проєкту завжди можна знайти фінансування. Треба тільки рухатися вперед і шукати можливості!
— Дякуємо за цікаву і змістовну розмову!
Продовження серії бізнес-кейсів — у наших наступних матеріалах.
Приєднатись до проєкту можна за посиланням: https://entrecomp.pulse.is/
Довідково
Цю публікацію було створено в межах швейцарсько-українського Проєкту «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні», який впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії.
Відповідальність за зміст цієї публікації несе виключно автор. Точка зору автора не обов’язково відображає точку зору донора.