Координація донорів для відновлення України: міжнародний досвід і сучасний контекст

Координація донорів для відновлення України: міжнародний досвід і сучасний контекст

28 березня 2025 року представники Запорізької торгово-промислової палати долучилися до публічної дискусії на тему: «Координація донорів для відновлення України: “після USAID”».

Захід відбувся в онлайн режимі за підтримкою ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» спільно з Інститутом європейської політики.

Під час заходу обговорили ключові питання: про посилення стратегічного узгодження донорських програм з пріоритетами України та міжнародний досвід; як уникнути дублювання проєктів та покращити прозорість; про інших донорів, які можуть замінити USAID, роль цифрової екосистеми DREAM у координації; про підтримку спроможності громад до залучення та використання донорської допомоги.

Отримання грантів від міжнародних організації є ключовою умовою для відбудови та розвитку нашої країни.

Учасників ознайомили з презентацією аналітичного дослідження «Координація міжнародних державних та приватних донорів у відбудові та регіональному розвитку України», яке аналізує міжнародний досвід координації донорів, приклади з українських реформ (зокрема децентралізації), поточний стан справ і ключові рекомендації для підвищення ефективності координації в процесі відновлення.

Наразі Україна потребує безпрецедентних обсягів фінансування для відновлення після російської агресії. За оцінками Світового банку, потреби у відновленні перевищують 400 млрд доларів США. У цьому контексті координація міжнародних державних і приватних донорів є вирішальною для ефективного використання ресурсів, уникнення дублювання зусиль і досягнення стратегічних цілей національного розвитку.

Віртуальна АТС
Віртуальна АТС
Хочете, зателефонуємо
Вам за 30 секунд?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ