На початку жовтня Торгово-промислова палата України, Донецька і Запорізька ТПП розпочали реалізацію спільного проєкту «EntreComp+ — підприємницькі компетенції, які дозволяють бізнесу розширити рамки».
3 грудня разом з командою, експертами, партнерами і учасниками програми говорили про перші підсумки і здобутки, згадували найцікавіші моменти, знайомилися з практичними результатами і будували подальші плани.
Ініціатива реалізована в межах проєкту Програми розвитку ООН в Україні «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні», що реалізується у співпраці з Міністерством економіки України та за підтримки Швейцарії.
До онлайн-аудиторії звернулась координаторка проєкту ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань малого та середнього бізнесу в Україні» Лариса Самосьонок:
«Дякую команді проєкту за цю важливу роботу, за ті зусилля, які ви спрямовуєте у цей непростий час, на те, щоб кожен, хто долучається до вашої діяльності, відчував, що все буде добре. Ми об’єднуємо зусилля, розвиваємо компетенції, підтримуємо бізнес грантами, знаннями та консультаціями. Бажаю, щоб це був тільки початок у цьому напрямі. ПРООН як організація, що і надалі підтримуватиме прагнення щодо імплементації Європейської рамки компетентностей в Україні, будемо орієнтуватися на результати вашого проєкту, на вашу професійність і на ваш досвід. Бажаю всім плідної роботи!».
Від імені команди проєкту учасників привітали віцепрезидентка Торгово-промислової палати України Наталія Забрудська, президент Донецької торгово-промислової палати Максим Ануфрієв, віцепрезидент Запорізької торгово-промислової палати Андрій Куц.
Представники системи ТПП висловили спільну думку, що проєкт є логічним продовженням роботи з експертної, консультаційної, освітньої підтримки бізнесу, яку реалізує Палата в Україні.
Рамка підприємницьких компетенцій EntreComp+ — це документ, адаптований під глобальні виклики та технологічні тренди малого й середнього бізнесу в Україні. Він допомагає наблизити умови та принципи роботи українських підприємців до стандартів Європейського Союзу.
Такий підхід дуже співзвучний з діяльністю системи Торгово-промислових палат. Адже вже більше 10 років ми сприяємо підготовці та адаптації українського бізнесу до роботи на ринках ЄС.
Протягом двох місяців у межах проєкту поширювали кращий досвід бізнес-діяльності. Зокрема, допомагали опановувати навички, необхідні для побудови і розвитку власної справи. Мова йшла про використання штучного інтелекту для розвитку бізнесу, стратегування, інструменти посилення стійкості бізнесу, експортну діяльність і залучення грантів. Разом дискутували на теми лідерства, боротьби з викликами, партнерства та самоефективності. Заходи відбувались у форматі тренінгів і експертних онлайн-зустрічей.
До участі у проєкті долучились представники бізнесу з багатьох регіонів України, загалом — понад 500 учасників. Отримували нові знання і практичний досвід протягом 48 годин навчальних інтенсивів і 11 годин експертних виступів.
Модераторка зустрічі — Марина Дубініна, бізнес-тренерка, консультантка з грантового менеджменту та фандрейзингу, PhD, експертка тренінгів проєкту на теми відкриття власної справи, написання грантових заявок запросила до діалогу учасників навчання.
Підприємці і підприємиці розповіли про свій досвід побудови і ведення бізнесу, поділились власними результатами навчання. Про їх враження читайте у наших спеціальних дописах.
В обговоренні взяли участь тренери проєкту. Зокрема, сертифікована тренерка та консультантка з питань міжнародної торгівлі та експорту до ЄС Галина Перепелиця; сертифікована бізнес-тренерка, ведуча стратегічних і командних сесій, бізнес-консультантка зі стратегічного маркетингу, розвитку та сталості бізнесу Світлана Насирова.
Експертки надали декілька порад підприємцям, які допоможуть їм будувати бізнес вже сьогодні.
Зокрема, наголосили на таких «трьох китах» розвитку:
- Системна робота з командою — люди є критичним ресурсом.
- Технологічність — впроваджувати нові технології надважливо, ринок дуже швидко змінюється.
- Стратегії — потрібно розвивати стратегічне мислення співробітників.
Спеціально для слухачів, які хочуть ще раз повернутися до матеріалів проєкту, та всіх зацікавлених записи заходів і презентації об’єднали на єдиній онлайн-платформі.
З можливостями нового інтернет-ресурсу учасників презентації познайомила директорка департаменту експертизи та сертифікації походження товарів Донецької ТПП Людмила Степаненко.
Зареєструватись у «Бібліотеці записів» можна за посиланням:
https://entrecomp.pulse.is/consortiumcci
Також розроблено чат-бот для оцінки підприємницьких компетенцій.
Запитання сформовані на основі онлайн-тренінгів проєкту і допоможуть усім бажаючим оцінити навички згідно з адаптованою європейською рамкою EntreComp+.
Долучитися до чат-боту та пройти опитування можна за посиланням:
https://t.me/Competence_ConsortiumCCI_Bot
Під час проєкту опубліковано серію статей, які розповідають про основні підприємницькі компетенції та мотивуючий досвід українських компаній:
https://www.cci.zp.ua/category/novini/businesscase/
Проєкт завершується, але робота триває. Система торгово-промислових палат завжди готова підтримувати бізнес на шляху розвитку, втілення нових ідей і прагнень.
Тренінги, експертні зустрічі, що відбулись протягом жовтня і листопада, ще раз підтвердили, що українські підприємці прагнуть і вміють навчатися. Це мотивує і надихає нас на подальшу діяльність і підготовку нових проєктів. Дякуємо всім учасникам за активність і цілеспрямованість!
Довідково
Цю публікацію було створено в межах швейцарсько-українського Проєкту «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні», який впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії.Відповідальність за зміст цієї публікації несе виключно автор. Точка зору автора не обов’язково відображає точку зору донора.