Продовжується спільний проєкт Торгово-промислової палати України, Донецької і Запорізької ТПП — «EntreComp+ — підприємницькі компетенції, які дозволяють бізнесу розширити рамки» в межах проєкту Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні», що реалізується у співпраці з Міністерством економіки України та за підтримки Швейцарії.
У цій публікації розповімо мотивуючу історію пані Наталі Зінов’євої — власниці студії оперативного друку та роздрібної мережі магазинів канцелярських товарів, що продовжують працювати і сьогодні в одному з невеликих міст Донецької області.
У власному бізнесі пані Наталя працює вже понад 20 років. До цього була вчителькою фізики. Підприємницький шлях розпочався після того, як її чоловік перейшов на державну службу, натомість невеликий сімейний бізнес очолила Наталя.
Отже, у 2000 році розпочався новий етап професійної діяльності. «Стартували з рітейлу канцелярської продукції, а потім ми почали створювати додаткові послуги і виросли до студії оперативного друку», — розповідає підприємиця.
Сьогодні компанія надає послуги з копіювання, друку, ламінування, брошурування.
З початком повномасштабного вторгнення Російської Федерації вдалося втримати основу команди — однодумців, які хочуть працювати і розвиватися, навіть у прифронтовому місті.
Історія пані Наталі у бізнесі ще раз підтверджує, що вирішальними для підприємця є організаторські здібності, а ще — прагнення і готовність навчатися через досвід, проходження тренінгів, вивчення спеціалізованих онлайн-ресурсів:
«Я займаюсь бухгалтерською справою, веду кадровий облік. Для цього пройшла деякі курси, відвідую онлайн заходи, що проводить Торгово-промислова палата, знайомлюсь із законодавчими змінами за допомогою профільних видань, тож завжди у курсі подій».
А ще підприємиця завжди стежить за актуальними грантовими можливостями.
Зокрема, зараз команда студії оперативного друку готує заявку на отримання гранту «Власна справа». Для цього консультуються з місцевим Центром зайнятості.
Заявка спрямована на розширення студії. А саме — придбання нового копіювального обладнання та організації невеликої фотостудії, де зокрема можна буде сфотографуватись для документів та одразу роздрукувати фото.
Також пані Наталя бере участь у програмі «Компас», де навчається під час вебінарів і працює з ментором.
Підприємцям-початківцям власниця бізнесу радить ні в якому разі не втрачати віри у власні сили:
«Я завжди вважаю, що бізнес — це гра, до того ж дуже стресова, але це ще й розвиток. Не бійтесь ризикувати, навчайтеся, знання — це Ваш капітал. І Ви обов’язково досягнете успіху!».
До речі, навчання через досвід — одна з основних компетенцій європейської Рамки підприємницьких компетенцій EntreComp+.
Навчальні програми для бізнесу надають відчутні переваги:
- керівники і працівники навчаються нового, отже, бізнес швидко адаптується до змін і впроваджує сучасні технології;
- фахівці обговорюють нові знання та пропонують ідеї, отже, компанія вдосконалює процеси, робить нові продукти, виходить на нові ринки;
- колектив стає вмотивованим, отже, бізнес отримує лояльних працівників, які працюють якісніше та довше.
Експерти Торгово-промислової палати рекомендують як досвідченим підприємцям, так і тим, хто тільки планує організувати власну справу, приділяти час навчанню.
Зокрема, ми організовуємо освітні, консультаційні онлайн-заходи, реалізуємо проєкти, спрямовані на підтримку стартап-руху. Адже важливо, щоб ідеї та розробки, які сьогодні знаходяться на початковому рівні, мали можливість розвиватися і в майбутньому зміцнювати українську бізнес-спільноту, забезпечували нові робочі місця та розвиток економіки.
Співпрацюючи з вищими навчальними закладами, центрами зайнятості та обласними центрами молоді, останнім часом спостерігаємо підвищення запиту на набуття підприємницьких навичок. Вважаємо, що популяризація Рамки підприємницьких компетенцій EntreComp+ допоможе майбутнім українським підприємцям і підприємицям формувати умови та принципи роботи, запроваджені у Європейському Союзі.
- З міркувань безпеки ми не вказуємо у публікації назву і місце розташування компанії.
Довідково
Цю публікацію було створено в межах швейцарсько-українського Проєкту «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні», який впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії.
Відповідальність за зміст цієї публікації несе виключно автор. Точка зору автора не обов’язково відображає точку зору донора.