Експерти Запорізької торгово-промислової палати разом з колегам з інших регіонів України виступили консультантами проєкту системи Торгово-промислових палат з супроводу географічної диверсифікації та адаптації бізнесу.
У результаті розроблено нову консалтингову послугу, яка презентована 25 травня у Торгово-промисловій палаті України, а також онлайн.
Підприємства та підприємці отримали інформацію про нову можливість щодо практичного супроводу територіальної диверсифікації/ розширення бізнесу на нові території або адаптації бізнесу на нових територіях за допомогою кваліфікованих експертів-консультантів регіональних торгово-промислових палат.
Протягом 2 місяців тривало пілотування проєкту.
За цей час 18 підприємств з Донецької, Запорізької та Харківської областей, які мали на меті релокувати або адаптувати свій бізнес на Волині, Вінничині та Львівщині, взяли участь у тестуванні.
12 експертів від регіональних торгово-промислових палат проводили консультування, створювали дорожні карти з адаптації, допомогали з бюджетуванням релокації тощо.
Проєкт показав себе як дієвий інструмент допомоги компаніям, підтвердеження тому – позитивні відгуки компаній-учасників, які поділились своїми історіями під час зустрічі.
Практикою впровадження нової послуги системи ТПП поділився під час презентації віцепрезидент Запорізької торгово-промислової палати Андрій Куц.
«Ми вдячні нашим міжнародним партнерам за підтримку, нашим колегам – за спільну ефективну роботу. Варто відзначити, що це не перший проєкт, який реалізуємо разом – системою Торгово-промислових палат.
Наші експерти мають великий досвід щодо експортного супроводу, антикризового маркетингу. Ми прагнемо максимально задіяти цей експертний ресурс для допомоги нашим компаніям, що прагнуть розвиватись навіть у таких непростих умовах», – зазначив Андрій Куц.
Зокрема, фахівці системи ТПП України і регіональних палат надавали бізнес-консультації, розробляли плани адаптації та бюджети релокації компаній.
В результаті сформовано дорожні карти з адаптації релокованого бізнесу, зокрема, проведено SWOT-аналіз, налагодженні перші контакти з органами державної влади і місцевою бізнес-спільнотою, проведені консультації щодо участі у міжнародних проектах для отримання додаткових джерел фінансування.
Серед учасників проєкту – компанія «Деметралєкс» (Запорізька область).
Компанія створена в 2018 році. Спеціалізація – вирощування сертифікованих органічних зернових, олійних та овочевих культур у місті Дніпрорудне Запорізької області. З 28.02.2022 року господарство опинилося на тимчасово окупованих територіях.
В 2023 році був придбаний млин, який розташований на партнерському підприємстві в м. Новомосковськ, Дніпропетровської області. Підприємство має намір виготовляти цільнозернове борошно, борошно вищого та першого ґатунку та зайняти нішу органічного борошна та безглютенового борошна. Планують експортувати.
У рамках проєкту для компанії розроблено детальну дорожню карту з адаптації релокованого бізнесу, надано практичні рекомендації щодо налагодження співпраці з бізнесом Волинської, Дніпропетровської областей, підготовлено добірку актуальних грантів за профілем компанії.
Реалізація проєкту триває. Планується, що до кінця 2023 року нова консалтингова послуга буде надана ще 15 компаніям.
Захід відбувся в рамках проєкту «Підтримка інклюзивного економічного розвитку в Україні шляхом узгодження експортної стратегії з регіональним розвитком і ЦСР», фінансується урядом Німеччини і реалізується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні у співпраці з німецькою федеральною компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» через програму міжнародного співробітництва «ReACT4UA (Використання та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі)/EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП».