Про практичні аспекти оформлення форс-мажорних обставин в умовах воєнного стану йшла мова під час вебінару, організованого Запорізькою торгово-промисловою палатою за підтримки ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Європейського Союзу.
“Форс-мажорні обставини звільняють тільки від відповідальності за порушення зобов’язань (тобто від штрафних санкцій), проте не звільняють від необхідності виконання відповідних договірних зобов’язань», – наголошує спікерка заходу, головна юрисконсультка Запорізької ТПП Яна Шамілова.
Учасники зустрічі дізналися, як запобігти поширених помилок, які допускають заявники під час звернення до Запорізької ТПП, та правильно використати цей правовий механізм.
Порядок засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) визначено такою нормативною базою:
ст. 14-1 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» від 02.12.1997р.
«Торгово-промислова палата України та уповноважені нею регіональні торгово-промислові палати засвідчують форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) та видають сертифікат про такі обставини…»
ст. 617 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р.
ст. 218 Господарського кодексу України від 16.01.2003р.
Регламент (із змінами та доповненнями) засвідчення Торгово-промисловою палатою та регіональними торгово-промисловими палатами форс-мажорних обставин від 18.12.2014р.
Документи для засвідчення форс-мажорних обставин мають свідчити про:
– надзвичайність таких обставин (носять винятковий характер і знаходяться за межами
впливу сторін);
– непередбачуваність обставин (їх настання або наслідки неможливо було передбачити,
зокрема на момент укладення відповідного договору, перед терміном настанням зобов’язання або до настання відповідного обов’язку);
– невідворотність (непереборність) обставин (неминучість події/подій та/або її/їх
наслідків);
– причинно-наслідковий зв’язок між обставиною/подією і неможливістю виконання заявником
своїх конкретних зобов’язань.
Також у заході взяла участь начальниця ФДМУ у Запорізькій Владислава Панасенко, яка поділилася корисною інформацією для чинних та потенційних орендарів державного майна.
Відеозапис вебінару ви можете переглянути за посиланням:
Нагадуємо, що в умовах воєнного стану ухвалено рішення спростити порядок засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).
З метою позбавлення обов’язкового звернення до ТПП України та уповноважених нею регіональних ТПП і підготовки пакету документів у період дії воєнного стану, на сайті ТПП України 28.02.2022 року розміщено загальний офіційний лист ТПП України щодо засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) (за змістом зразка вказаним нижче). Це надає можливість за необхідності роздруковувати відповідне підтвердження всім, кого це стосується.
Завантажити зразок ви можете за посиланням:
https://ucci.org.ua/uploads/files/621cba543cda9382669631.pdf
Англійська версія:
https://ucci.org.ua/uploads/files/621ce831ac29f951072237.pdf
Також у разі необхідності отримання індивідуальних консультацій та подальшого оформлення сертифікату про форс-мажорні обставини за звичайною процедурою звертайтеся до Запорізької торгово-промислової палати.
Процедура засвідчення форс-мажорних обставин: роз’яснення
Контакти: +38(050)484-95-10, +38(050) 484-11-97; +38(095)234-85-00 (тільки Viber і Telegram)
jur3@cci.zp.ua, kuts@cci.zp.ua
При підготовці заяви та документів на засвідчення форс-мажорних обставин, просимо формувати пакет документів в паперовій та електронній формі (у відсканованому вигляді документи надсилати на електроні адреси, вказані вище)
Онлайн-захід відкрив серію безкоштовних антикризових онлайн-консультацій для бізнесу, які покликані надати підтримку діловій активності бізнесу регіону у період кризових явищ. У першу чергу – це роз’яснення актуальних податкових змін, форс-мажорні обставини, трудові правовідносини в умовах війни, а також пошук нових ринків для збуту. Окремий важливий блок – допомога аграрним підприємствам в питаннях залучення коштів, пошуку партнерів та налагодження логістики.
Продовження консультаційних вебінарів – вже 19 липня 2022 року.
Вебінар “Податки під час дії воєнного стану. Податкові та митні пільги”: 19 липня 2022
Реєстрація обов’язкова за посиланням: https://cutt.ly/uLi1A5b
За додатковою інформацією звертайтеся за тел. 050-484-11-97 або електронною поштою: oso@cci.zp.ua
Довідково
Проєкт «Збереження та відновлення експортного і виробничого потенціалу МСБ Запорізької області в умовах воєнного стану» реалізує Запорізька торгово-промислова палата в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.