Серед важливих завдань проєкту SkillBoost – програми прискореної перекваліфікації персоналу для підприємств Запорізького регіону – допомогти внутрішньо переміщеним особам, ветеранам адаптуватися до нового життя та інтегруватися у громаду. Ініціатива реалізується Запорізькою торгово-промисловою палатою за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
29 жовтня відбулась зустріч команди проєкту SkillBoost, партнерів з представниками районних адміністрацій, селищних та міських рад, об’єднаних територіальних громад області.
Модерував захід віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц.
Спікерами зустрічі стали Ірина Сороколіт, начальниця управління департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації, Світлана Ветчинова, заступниця начальника управління по роботі з ветеранами Запорізької облдержадміністрації.
Детальну презентацію проєкту провів віцепрезидент Запорізької ТПП Дмитро Антонюк.
За програмою SkillBoost навчатимуть п’ятьом затребуваним на сьогодні спеціальностям: електрогазозварник, токар, слюсар-ремонтник, електромонтер, кравець.
Проєкт є продовженням освітньої діяльності Запорізької ТПП. Вже понад 20-ти років працює навчальний центр, реалізуються освітні програми для підприємців, тренінги і вебінари за підтримки міжнародних програм.
Нещодавно відкрито Кваліфікаційний центр, на базі якого і будуть підтверджувати отримані навички учасники проєкту. Спочатку ж на них чекає навчання на базі профільних освітніх закладів – партнерів і практика на запорізьких підприємствах.
Серед учасників презентації – Ірина Липка, начальниця Молочанської військової адміністрації Пологівського району. Близько 2000 представників району релокувались до Запоріжжя через окупацію. Серед них є ті, хто потребують працевлаштування.
«Це дуже болюча проблема, тому що не всі люди змогли знайти роботу на новому місці. Ми віримо, що після деокупації ми повернемось і будемо відновлювати наш район. Втім, ще до повномасштабної війни ми відчували брак кадрів. У тому числі – слюсарів, електриків. Це ті професії, які затребувані і сьогодні за місцем проживання, і в майбутньому – в нашій громаді. Тому цей проєкт дуже потрібний. Сьогодні більше дізнаємось про ініціативу та інформуватимемо про таку можливість представників нашої громади», – зазначає пані Ірина.
Юлія Святовець, начальниця відділу соціального захисту населення Благовіщенської сільської ради розповідає: «Представники нашої громади також вимушено переїхали до Запоріжжя. Наш регіон спеціалізується на вирощуванні агропродукції, зокрема, багато людей, які релокувались до обласного центру через війну, займались городництвом, вирощували і реалізовували овочі. Тож у Запоріжжі у них небагато шансів знайти роботу. Тому перекваліфікація для них дуже потрібна і актуальна. Людям треба навчатися, опановувати нові професії, знаходити роботу, адже життя триває».
Світлана Кириченко начальниця віддділу соціального захисту та охорони здоров’я Пологівської територіальної громади теж вирішила дізнатись про деталі проєкту. Нещодавно громада виграла грант і облаштувала невеличке швейне виробництво – є декілька професійних машин. Тож є вакансія кравця, спеціальність якого можна опанувати у рамках проєкту SkillBoost. Загалом до Запоріжжя релокувалось близько 8 тис. представників громади. Серед них – багато ветеранів.
«Військові, які демобілізувалися, представники громади, що переїхали до Запоріжжя, дуже потребують підтримки. Вони відчувають себе розгубленими: чуже місто, немає знайомих. Тож проєкт може відіграти важливу роль на цьому складному життєвому етапі, допомогти їм отримати нову професію та працевлаштуватися», – вважає пані Світлана.
Після завершення презентації представники громад змогли отримати індивідуальні консультації та відповіді на свої питання.
Тим часом SkillBoost – програма прискореної перекваліфікації персоналу для підприємств Запорізького регіону – триває.
Додаткова інформація за тел.: +38 066 6922848
E-mail: annazh@cci.zp.ua
Пресцентр Запорізької ТПП:
(050) 6004681
(097) 3944394 (Viber, Telegram, WhatsApp)
e-mail: n.ohromiy@gmail.com
Довідково
Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підтримує український бізнес з метою підвищення конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатись перевагами міжнародної торгівлі.