Споживче право за стандартами ЄС

Споживче право за стандартами ЄС

Торгово-промислова палата України готує тренінги із навчання представників малого та середнього бізнесу, а також місцевих тренерів із питань права споживачів на базі програми, розробленої провідними фахівцями Єврокомісії.

Анна Винниченко, представниця ТПП України у Польщі, стала нашим першим національним тренером із захисту прав споживачів за стандартами ЄС (сonsumer law)!

Розвиток нових сервісів та послуг у центрі уваги ТПП України.

Особливо важливими є напрямки роботи, які прискорюють євроінтеграційні процеси.

Проект “Готовність до захисту прав споживачів” – це загальноєвропейський проект, яким керує EUROCHAMBRES (Асоціація європейських торгово-промислових палат) у консорціумі з BEUC (Європейська організація споживачів) та SMEunited (Асоціація малих і середніх підприємств у Європі).

Проект фінансується Європейським Союзом за підтримки Європейської Комісії.

Зобов’язання України за напрямом захисту прав споживачів передбачені Главою 20 “Захист прав споживачів” Розділу V “Економічне та галузеве співробітництво” Угоди про асоціацію, який включає співробітництво щодо систем захисту прав споживачів, застосування експертизи щодо правового та технічного потенціалу у цій сфері з метою впровадження відповідних систем законодавства та ринкового нагляду, удосконалення інформації, що надається споживачам, навчання представників органів влади та інших представників інтересів споживачів, заохочення розвитку незалежних асоціацій споживачів та контактів між представниками споживачів.

Розуміючи як важливо бізнесу завчасно підготуватися до імплементації європейського законодавства,

Торгово-промислова палата України наразі готує тренінги із навчання представників малого та середнього бізнесу, а також місцевих тренерів на базі програми, розробленої провідними фахівцями Єврокомісії з питань права споживачів.

Програма буде включати 5 модулів, кожен з них присвячений одній конкретній темі споживчого права ЄС:

  • Модуль 1 присвячений правилам щодо вимог до переддоговірної інформації
  • Модуль 2 представляє правила щодо права споживача на відмову від дистанційних договорів та договорів, укладених поза приміщенням
  • Модуль 3 зосереджений на засобах правового захисту, які трейдери повинні надавати, коли не відповідає умовам контракту
  • Модуль 4 присвячений недобросовісній комерційній практиці та несправедливим умовам контрактів
  • Модуль 5 знайомить з альтернативним вирішенням спорів та платформою онлайн-вирішення спорів (ОВС) – офіційним веб-сайтом Європейської Комісії, який допомагає споживачам і торговцям вирішувати їхні спори в позасудовому порядку.

Анонси про проведення тренінгів будуть оголошені найближчим часом!