8 жовтня у форматі онлайн відбулась презентація нового проєкту «EntreComp+ – підприємницькі компетенції, які дозволяють бізнесу розширити рамки».
Ініціатива реалізується Донецькою, Запорізькою торгово-промисловими палатами та Торгово-промисловою палатою Українив межах проєкту Програми розвитку ООН в Україні “Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні”, що реалізується у співпраці з Міністерством економіки України та за підтримки Швейцарії.
На учасників чекають заходи, що допоможуть розвивати бізнес, а початківцям – навчатися бути підприємливими.
На початку зустрічі до онлайн-аудиторії звернулась координаторка програми малих грантів проєкту ПРООН “Зміцнення бізнес – об’єднань малого та середнього бізнесу в Україні” Лариса Самосенок:
«Проєкт спрямований на те, щоб поглиблювати підприємливість у суспільстві. Дуже важливо, що саме Торгово-промислові палати взялися за цю справу, адже мають відповідний досвід та експертність. Команда ПРООН вдячна за цю важливу роботу в непростий час для всієї країни. Бажаємо успіхів на цьому шляху!».
Президент Донецької ТПП Максим Ануфрієв розповів,щоукраїнська версія європейської рамки підприємницьких компетенцій EntreComp+ презентована навесні цього року.
Це документ, адаптований під глобальні виклики та технологічні тренди малого й середнього бізнесу в Україні. Він допомагає наблизити умови та принципи роботи українських підприємців до стандартів Європейського Союзу.
«У свою чергу, Торгово-промислова палата здійснює постійний супровід бізнесу в питаннях адаптації до вимог ринків ЄС. Наші експерти допомагають у питаннях підготовки технічних файлів, доведенні відповідності продукції стандартам і технічним регламентам ЄС, розробці індивідуальних маркетингових, експортних стратегій, консультують під час вебінарів, тренінгів, бізнес-зустрічей. Тож підтримуємо цю ініціативу і продовжуємо цей важливий шлях. Адже євроінтеграція є драйвером розвитку української бізнес-спільноти», – зазначив під час виступу Максим Ануфрієв.
Модератором презентації виступила Марина Дубініна, бізнес-тренерка, консультантка з грантового менеджменту та фандрейзингу, PhD.
Учасники дізнались про основні тематичні напрями «EntreComp+», деталі програми навчальних тренінгів, зустрічей.
А також – взяли участь в опитуванні і висловили свої думки щодо знань, навичок і компетенцій, які мають характеризувати підприємливість.
Серед лідерів і пріоритетів – креативність, активність, винахідливість, комунікабельність, рішучість.
Важливо, що ці характеристики присутні і в рамці компетенцій EntreComp+.
Тож починаємо вдосконалення наших навичок завдяки експертній підтримці! Крім того, під час проєкту працюватиме Telegram-канал. Його функція – швидка комунікація між учасниками й командою та експертами-тренерами проєкту.
Отже, що ж це за компетанції, які покликані допомогти нам бути більш успішними і ефективними?
Загалом таких компетенцій 15, вони поділені за трьома сферами. Назвемо їх.
В межах сфери “Ідеї та можливості” такими 5-ма компетенціями є:
– Виявлення можливостей
– Креативність
– Бачення
– Оцінювання ідей
– Етичне та обґрунтоване мислення
В межах сфери “Ресурси”
– Самосвідомість і самоефективність
– Мотивація і наполегливість
– Мобілізація ресурсів
– Фінансова та економічна грамотність
– Мобілізація інших осіб
В межах сфери “Трансформація в дії”
– Ініціативність
– Плануваня та управління
– Долання бар’єрів, пов’язаних із неоднозначністю, невизначеністю та ризиками
– Співпраця з іншими особами
– Навчання через досвід
Тож запрошуємо долучатися до наших заходів та тренінгів!
Участь у заходах Проєкту є безкоштовною.
Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://entrecomp.pulse.is/
Є питання?! Пишіть на пошту dcci.for.zoom@gmail.com
Довідково
Цю публікацію було створено в рамках швейцарсько-українського Проєкту “Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні”, який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії.
Відповідальність за зміст цієї публікації несе виключно автор. Точка зору автора не обов’язково відображає точку зору донора.