43% підприємців гостро відчувають проблему перевірок бізнесу
Ще 40% компаній взагалі не відчувають проблеми перевірки бізнесу.
17% опитаних підприємців зазначили, що перевірки заважають їм вести бізнес і 4% перевірки навіть допомагають покращити бізнес-процеси.
Такі перші результати виявило експрес-опитування «Барометр бізнесу», яке презентували президент ТПП України Геннадій Чижиков та перший віце-президент ТПП України Михайло Непран.
Повні результати дослідження першими отримають підприємці, які взяли участь в опитуванні.
Він наголосив, що «Барометр бізнесу» – інноваційне опитування, яке ТПП організувала за підтримки партнерів – UNDP Ukraine та GIZ.
«Надалі ми плануємо щомісяця опитувати підприємців і щоразу першим буде найгарячіше для підприємців питання. На основі відповідей представників компаній, ми зможемо зміцнити голос бізнесу у діалозі з владою й оперативно вирішувати гарячі питання. Вдячний за допомогу у реалізації дослідження нашим партнерам», – сказав Г. Чижиков.
«Барометр бізнесу» є цінним інструментом визначення ділових настроїв бізнесу та каналом зворотного зв’язку, який допоможе формувати єдиний запит до влади.
«До перших результатів ми пройшли справжій квест: навчали команду, верифікували актуальну базу компаній-членів ТПП й офіційні Вайбер і тг-канали палати, щоб мати прямий контакт із підприємцями. Дякую кожному, хто знайшов 2 хвилини часу, щоб поділитися своєю думкою зі спільнотою», – додав М. Непран.
Чат-бот у Viber https://chats.viber.com/uccisurveybot
Чат-бот у Telegram https://t.me/uccisurveybot
Учасники опитування першими отримають результати й зможуть врахувати їх у визначенні бізнес-стратегій на наступні місяці роботи.
«Барометр бізнесу» – це гейміфіковане швидке опитування в зручних для бізнесу каналах Viber та Телеграм для відстеження динаміки змін з розширеним функціоналом щомісячного Гарячого питання та доступу до Гарячої лінії ТПП України.
Проект реалізується в рамках Проєкту «Підтримка інклюзивного економічного розвитку в Україні шляхом узгодження експортної стратегії з регіональним розвитком і ЦСР», що фінансується урядом Німеччини і здійснюється німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у співпраці з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.