Громади та бізнес об’єднуються, щоб працювати разом над проєктами відновлення.
31 жовтня у Запорізькій торгово-промисловій палаті, а також онлайн відбулась зустріч учасників Запорізького кластеру Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування, Київського Хай-Тек Кластеру, Українського Вудхайс Кластеру, інших кластерів та бізнес-об’єднань з головою Широківської теритріальної громади Запорізької області Денисом Коротенком. Розвиток співпраці у проєктах відновлення громади став основною темою дискусії.
У складі Широківської громади – 35 населених пунктів, вигідне географічне і логістичне розташування між двома обласними центрами – Запоріжжям і Дніпром, є вільні земельні ділянки для ведення бізнесу.
Голова Широківської громади Денис Коротенко зазначає: «Звісно, співпраця з бізнесом дуже важлива для нас, від цього залежить поповнення бюджету громади. Ми відкриті для підприємницьких ініціатив, готові допомагати бізнесу в тих напрямах, які залежать від громади. Тож зараз дуже багато працюємо з різними компаніями.
Пропонуємо можливості для розвитку сільскогосподарської діяльності, будівництва логістичного центру, є можливості для побудови виробничих об’єктів на земельних ділянках з вигідним розташуванням, пропонуємо оренду водойм.
Тему індустріального парку ми вивчали і раніше. Звісно, війна внесла свої корективи, але ми все одно не втрачаємо надії, не залишаємо думку реалізувати цей амбітний проєкт».
Зустріч підприємців з головою Широківської громади відбулась в рамках ініціативи «Підтримка підприємництва на півночі, сході, півдні України», яку координує Український Кластерний Альянс разом Українською Радою Бізнесу та іншими великими національними бізнес-спільнотами. Ініціативу представив координатор, президент ВГО “Українська Федерація Індустрії Безпеки”, учасник Київського Хай-Тек Кластеру Анатолій Долинний. Мета ініціативи – реалізація спільних заходів «виживання» та участь підприємців у плануванні відбудови громад півночі, сходу і півдня України, у тому числі – у роботах над програмами комплексного відновлення.
Зокрема, у рамках ініціативи розроблено низку проєктів для агротехнопарків, індустріальних парків, логістичних центрів, виходячи з досвіду та з урахуванням кращих світових практик.
Учасники зустрічі висловили впевненість у продовженні діалогу з Широківською громадою та початку довготривалої співпраці.