Починаємо експортну тематику у межах серії вебінарів за підтримки ЄС та ПРООН! 9 листопада разом зі спікеркою Євгенією Литвиновою, президенткою/СЕО, аналітикинею Клубу експортерів України говорили про участь у державних закупівлях в ЄС.
Захід організований у рамках спільного проєкту Запорізької і Сумської ТПП «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів», що реалізується у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Експертка зазначає, що цей ринок відкриває дуже широкі можливості для українських експортерів, дозволяє займати більше позицій на закордонному ринку і підтримувати економіку України.
Втім, ще не дуже багато підприємців користуються цим інструментом. Новий канал продажу – міжнародні публічні (державні) закупівлі – для українських експортерів з’явився ще у травні 2016 року з приєднанням України до Угоди СОТ про державні закупівлі. Наразі українські компанії можуть брати участь у публічних закупівлях 48 країн-учасниць GPA.
Звісно, однією з перешкод для участі в таких закупівлях є високий рівень конкуренції з національними постачальниками, а тому – потрібна ретельна підготовка.
Одним із можливих варіантів є створення об’єднань МСБ для спільної участі у публічних тендерах на умовах консорціуму, субпідряду.
Загалом під час вебінару розглянули такі питання:
- Які види державних закупівель існують ЄС.
- Як розібратися, де саме розміщує інформацію Ваш потенційний покупець.
- Ресурси для пошуку потрібної аналітики.
- Як саме обрати для себе тендер. Покрокова інструкція
- Участь в публічних торгах та пошук/заявка на публічний контракт. У чому різниця.
- Заборони/можливості/виключення.
- Які саме вимоги до компаній.
- Майданчики для державних закупівель у різних країнах ЄС.
Відеозапис вебінару ви можете переглянути за посиланням:
Серія майстер-класів триває.
Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/xB4x7oL
Додаткова інформація за тел.: +38 050 484 11 97, e-mail: oso@cci.zp.ua
Для довідки
«Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» реалізується Запорізькою і Сумською ТПП за підтримки ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції і Швейцарії.