16 лютого під час третього вебінару Запорізької і Сумської торгово-промислових палат в рамках проєкту «Експертні консультації для підтримки бізнесу під час війни» вчились розбиратися у нових схемах маркування продуктів харчування, які набирають популярності у країнах ЄС. Заходи проєкту реалізуються за сприяння ПРООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки уряду Польщі.
Враховуючи процес гармонізації українського законодавства відповідно до норм Європейського Союзу, захід дуже важливий для виробників харчової продукції, а також – всіх свідомих споживачів, які уважно вивчають характеристики продуктів перш ніж включити їх до свого раціону.
Дякуємо спікерці Галині Перепелиці, сертифікованій тренерці та консультантці з питань міжнародної торгівлі та експорту до ЄС за фахову консультацію!
Зокрема, детально розглянули європейську систему маркування продуктів Nutri-Score. До речі, в Україні вже є приклади її застосування у торгових мережах.
Nutri-Score – це добровільне маркування на передній частині пакування. Доповнює обов’язкове маркування, а саме – таблицю харчової цінності. Застосовне для продуктів, для яких декларація споживчої цінності є обов‘язковою відповідно до Регламенту ЄС № 1169/2011
Використання Nutri-Score є безкоштовним для харчових компаній. Ліцензійні збори не стягуються
Потрібна реєстрація та отримання згоди на використання маркування від власника, французького
бренда “Santé publique France».
Торгова марка Nutri-Score захищена в Європейському Союзі та зареєстрована у WIPO (Всесвітня
організація інтелектуальної власності) у таких країнах: Австралія, Бразилія, Японія, Швейцарія,
Марокко, Мексика, Туреччина, Україна, США, Бенін, Буркіна Фасо, Камерун, Центральноафри[1]канська Республіка, Республіка Конго, Кот-д’Івуар, Габон, Гвінея, Гвінея-Бісау, Екваторіальна Гвінея, Малі, Мавританія, Нігер, Сенегал, Чад, Того, Коморські острови. Для будь-якого використання в одній або кількох країнах, де Nutri-Score не зареєстровано у WIPO, оператор повинен повідомити Santé publique France.
Загалом під час заходу увагу приділили таким питанням:
• Нові схеми маркування продуктів харчування, які набирають популярності в країнах ЄС.
• Як розрахувати позначки на новому маркуванні.
• Процедури реєстрації виробників, які застосовують нове маркування.
• Корисні застосунки для отримання інформації про продукт (для життя та бізнесу).
Переглянути відеозапис вебінару можна за посиланням:
***
Серія вебінарів триватиме до 15 березня 2024 року.
Обов’язкова реєстрація за посиланням: https://t1p.de/6ub8x
Додаткова інформація за тел. +38 050 484 11 97 або електронною поштою oso@cci.zp.ua.
Зокрема, увагу буде приділено ринку і оподаткуванню сільськогосподарських земель, дорожній карті роботи з ринком електронної комерції, новим схемам маркування продукції в ЄС, засвідченню форс-мажорних обставин в умовах воєнного стану, інтелектуальній власності, лайфхакам заповнення грантових заявок, особливостям ведення кадрового обліку у воєнний час.
Найактивніші підприємства-учасники отримають ваучери на безкоштовні послуги експортного консалтингу. Зокрема, експерти торгово-промислових палат допоможуть визначити код УКТЗЕД товару, підготують маркетинговий аналіз ринків продукції, підберуть маркетплейси для реєстрації та пошуку потенційних партнерів.
Проєкт «Експертні консультації для підтримки бізнесу під час війни» впроваджується за сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки уряду Польщі.