Кластери – рушії економічного зростання регіонів та окремих секторів економіки. Як взаємопосилити кластерні спільноти і громади, створивши ефективний обмін знаннями і можливостями? З успішними кейсами, практичним досвідом знайомились 22 серпня під час вебінару «Співпраця кластерів та бізнесу з громадами» від експертів Українського кластерного альянсу.
Захід організовано Запорізькою і Волинською торгово-промисловими палатами у рамках проєкту «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів», що реалізується в межах Програми із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Запорізький регіональний кластер «Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування» спільно з Запорізькою ТПП сьогодні роблять активні кроки у напрямі налагодження тісної співпраці з ОТГ регіону. Тож послухати досвід колег, поради спікерів було дуже корисно.
Модератор вебінару Олександр Юрчак, генеральний директор Асоціації підприємств промислової автоматизації України, СЕО Українського кластерного альянсу, координатор руху «Індустрія 4.0 в Україні» зазначає:
«Після реформи децентралізації громади отримали більші повноваження й можливості самостійно управляти активами та стратегіями своїх територій. Про значно вагомішу роль громад вже говорить посилена увага на міжнародних форумах з Відновлення, зацікавленість міжнародних донорів. Досвід Українського кластерного альянсу підтверджує – в роботі з громадами є великі перспективи й кожна бізнес-спільнота має приділяти цьому більше уваги», – зазначає Олександр Юрчак.
Під час вебінару виступили:
- Павло Ярмій, Херсонський агротуристичний кластер «Соляна дорога»,
- Олег Демчук, агенція сталого розвитку «АСТАР»,
- Валерія Гончаренко, голова Волинської Агенції регіонального розвитку,
- Анатолій Долинний, керівник ресурсного центру УКА.
Серед прикладів співпраці кластерів і громад називають:
- організація тренінгів, просвітницьких заходів,
- підготовка портфелю проєктів регіону та окремих громад;
- потужний фандрейзинг;
- налагодження зв’язків з бізнесом та інвесторами.
Відеозапис вебінару можна переглянути за посиланням:
Серія вебінарів продовжується.
Долучайтесь!
Обов’язкова реєстрація за посиланням: http://surl.li/jvpdt.
Додаткова інформація за тел. +38 050 484 11 97 або електронною поштою oso@cci.zp.ua.
***
Протягом двох місяців заплановано проведення 20 безкоштовних консультаційних онлайн-заходів у форматі вебінарів, практикумів, майстер-класів, а також круглих столів для спільного вирішення бізнес-завдань учасників та учасниць. Основні теми курсу: податкове законодавство в Україні і за кордоном, співпраця кластерів і бізнесу з громадами, форс-мажори в умовах воєнного стану, електронна комерція, аналіз ринків, експортна стратегія, управління компанією, фінансова стійкість, експорт промислової та аграрної продукції до ЄС, логістичні маршрути, фінансові інструменти державної підтримки, підготовка до участі у торгових місіях і виставках.
Запорізька і Волинська торгово-промислові палати прагнуть надати компаніям максимальний консультаційний супровід, зокрема у питаннях розвитку бізнесу та підтримки експортоорієнтованих підприємств в умовах воєнного стану.
Для довідки
Проєкт «Експертні консультації. Об’єднаний економічний фронт двох регіонів» впроваджується за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.